پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

موزیلا اپلیکیشن جدید مسدودکننده تبلیغات خود را با نام Focus برای iOS عرضه کرد

Admin8 دسامبر 2015 پی‌سی‌اَپ

Focus-firefox

یکی از عجیب‌ترین و البته مفیدترین تغییرات iOS 9 امکان نصب اپلیکیشن‌های مسدودکننده تبلیغات توسط API مسدودسازی اپل است. پس از عرضه اپلیکیشن‌های متعدد حذف تبلیغات و محبوبیت فراوان آنها موزیلا هم دست به کار شده و اپلیکیشنی با نام Focus با کنترل بیشتر روی حذف موارد دلخواه منتشر کرده است.

برخلاف بسیاری از AdBlockerها مانند Crystal و Peace که تمامی تبلیغات را مسدود می‌کنند Focus می‌تواند به دلخواه کاربر تبلیغات، ترکرها و… را مسدود کند. این اپلیکیشن لیست سیاه خود را از Disconnect.me می‌گیرد که یک افزونه مرورگر است. این اپ همچنین قادر است ترکرها (دنبال‌کننده‌ها) را به صورت هوشمند و با آنالیز صفحات وب یافته و حذف کند. Focus تنها با مرورگر سافاری سازگار است چرا که iOS 9 امکان مسدودسازی را تنها برای این مرورگر فراهم کرده است. موزیلا امیدوار است اپل در آپدیت‌های بعدی این محدودیت را برداشته تا فایرفاکس نیز بتواند به قابلیت مسدودسازی تبلیغات مجهز شود.

شاید بدانید موزیلا از جمله مهم‌ترین پشتیبان‌های استاندارد Do Not Track بود و همواره اعتقاد دارد استفاده از اطلاعات کاربران بدون اجازه آنها و برای مصارف تبلیغاتی جایز نیست. جالب این‌جاست که چندی پیش مارکو آرمنت توسعه‌دهنده مسدودکننده مشهور Ad Block اپلیکیشن خود را از اپ‌استور حذف کرد و همچنین برخی اعتقاد دارند حذف تبلیغات نوعی دزدی محسوب می‌شود! به هر حال اگر از یک آی‌دیوایس مجهز به iOS 9 استفاده می‌کنید می‌توانید با مراجعه به این لینک Focus را دانلود کنید.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2020 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس