پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

اولین نگاه به نسخه رایگان آنتی ویروس AVAST 2014

Admin21 آگوست 2013 امنیت

شرکت هایی تولید کننده محصولات امنیتی معمولا در دوره های سالانه اقدام به ارایه نسخه های جدید محصولات خود می کنند. این کار نه تنها میزان درآمد آنها را بالاتر می برد، بلکه از لحاظ بازاریابی نیز تاثیر بسیاری دارد. چون قابلیت های جدید محصولات را به کاربران نشان می دهد و همچنین یک فضای چالش برانگیز نیز برای سایر رقبا ایجاد خواهد کرد.

اکنون شرکت امنیتی AVAST نسخه بتای آنتی ویروس رایگانش را منتشر کرده است تا کاربران را به تست قابلیت های جدید و بهبودهای آن ترغیب کند. البته ما توصیه نمی کنیم که این نسخه را روی کامپیوتر اصلی خود که با آن کارهای مهم تان را انجام می دهید نصب کنید، بلکه می توانید در یک محیط تست آن را نصب کرده و قابلیت های جدید ان را مشاهده کنید. اگر یک کامپیوتر دیگر دارید که با آن زیاد کار نمی کنید، می توانید آواست ۲۰۱۴ را روی آن نصب کنید. همچنین می توانید با استفاده از برنامه های شبیه ساز سیستم عامل مثل VMware یا Virtual Box یک ویندوز مجازی نصب کرده و آواست را روی آن نصب کنید.

اگر به وبسایت شرکت آواست مراجعه کنید و جدول مقایسه آواست هشت ( ۲۰۱۳ ) را با نسخه های پولی مثل آواست حرفه ای و اینترنت سکیوریتی مقایسه کنید، مشاهده خواهید کرد که در نسخه رایگان فقط ضد بدافزار و قابلیت دسترسی از راه دور را در اختیار خواهید داشت و خبری از قابلیت های اضافه مثل سندباکس و فایروال نیست.

برای مشاهده قابلیت های جدید، تغییرات و بهبودهای آواست ۲۰۱۴ با پی سی مرورگر همراه باشید …

اولین کاری که باید برای تست آواست ۲۰۱۴ انجام دهید این است که آن را از پایان مطلب دانلود کنید. حجم محصولات تقریبا نصف شده است. اما باید توجه داشته باشید که در حین انجام پروسه نصب آنتی ویروس، ارتباط اینترنتی شما باید همچنان برقرار باشد. البته نسخه های بتا به صورت نصب آفلاین هم ارایه می شوند. اما مسلما بعد از اینکه نسخه نهایی به صورت رسمی وارد بازار شود، نصاب آفلاین آنها هم در سایت های مختلف ارایه خواهد شد.

 

مورد بعدی که در اولین نگاه توجه شما را جلب خواهد کرد، طراحی مجدد رابط کاربری آواست است. از اینجا شما می توانید به ابزارهایی مثل اسکن سریع، پاکسازی مرورگر و حفاظت از موبایل دسترسی داشته باشید. حتی می توانید ماژول های پرکاربرد دیگری که مد نظرتان می باشد را به این قسمت بیفزایید تا دسترسی به آنها راحت تر انجام شود. این کار به راحتی یک راست کلیک کردن روی ماژول های مورد نظر انجام خواهد شد. مثلا اگر به هیچ عنوان از روش اسکن سریع استفاده نمی کنید و می خواهید آن را با گزینه اسکن کامل جایگزین کنید، می توانید از قابلیت استفاده نمایید.

اما حالا می خواهیم به بررسی قابلیت های جدیدی که در این نسخه ارایه شده است بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

DeepScreen: این نسخه بهبود یافته از قابلیت سندباکس اتوماتیک ( AutoSandBox ) آواست می باشد که در تمامی نسخه ها در دسترس خواهد بود. با استفاده از قابلیت تمامی فایل هایی که از نظر آواست مشکوک باشند، به صورت اتوماتیک در محیط سندباکس اجرا خواهند شد تا در صورتی که رفتارهای خطرناکی از خود نشان دادند، اطلاعات کاربر آسیبی نبینند. همانطور که گفتیم در نسخه رایگان شما از قابلیت AutoSandBox بهره می برید و توانایی کنترل دسترسی آن را ندارید. اما در نسخه های پولی آواست قادر به کنترل دستی این قابلیت نیز می باشید.

شرکت آواست همچنین می گوید که در این قابلیت از تکنولوژی هایی مثل Dynamic Binary Translation و Dyna-Gen استفاده شده است. اما توضیح بیشتری در مورد اینکه این قابلیت ها دقیقا چکار می کنند نداده است.

به منظور غیر فعال کردن این قابلیت می توانید از طریق مسیر Settings -> Antivirus -> DeepScreen اقدام کنید.

 

Hardened Mode: این قابلیت نیز در تمامی نسخه های آواست وجود دارد و بیشتر برای کاربران کم تجربه طراحی شده است. به بیان بهتر حالت Hardened می تواند یک لیست سفید از برنامه ها برای کاربر ایجاد کنید. اما این لیست سفید به صورت هوشمند ساخته می شود. در واقع برنامه هایی که به صورت خودکار توسط قابلیت DeepScreen مورد بررسی قرار گرفته اند مسدود خواهند شد. همچنین برنامه هایی که از قابلیت FileRep آواست بازخوردهای خوبی دریافت نکرده باشند نیز مسدود خواهند شد.

نکته: قابلیت FileRep با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از فایل های مخرب سایر کاربران آواست، وضعیت فایل های نا مشخص را تعیین خواهد کرد.

اما شما باید مشخص کنید که کدام دسته از برنامه ها مسدود شوند. در صورتی که گزینه Moderate را برای این قابلیت انتخاب کنید، فایل های بررسی شده توسط DeepScreen مسدود خواهند شد و اگر گزینه Aggressive را انتخاب نمایید، فایل های بررسی شده توسط FileRep مسدود می شوند.

به منظور دسترسی به تنظیمات آواست باید از مسیر Settings -> Antivirus -> Hardend Mode اقدام کنید.

بهبود بروز رسانی نرم افزارها: این قابلیت نیز بهبود یافته است. البته واضح است که نسبت به برنامه های اختصاصی و قدرتمندی مثل Sumo محدودتر است اما باز هم به خوبی با برنامه های مختلفی مثل مرورگرهای وب، فلش پلیر، جاوا و دیگر برنامه های محبوب سازگار شده و آنها را بروز رسانی می کند.

 

بهبود قابلیت بروز رسانی مداوم: این قابلیت در نسخه ۲۰۱۴ آواست جدید به حساب نمی آید اما بسیار بهبود یافته است. با استفاده از این قابلیت دیگر در طول روز آنتی ویروس شما فقط یک بار بروز رسانی نمی شوند. بلکه این بروز رسانی به صورت دقیقه ای انجام خواهد شد تا اطلاعات مربوط به جدیدترین بدافزارها در بانک اطلاعات آواست ذخیره شوند. این قابلیت در نسخه های قبلی حدود ۲۰ بار آواست را در طول یک روز بروز رسانی می کرد. اما حالا آواست با استفاده از نسخه بهبود یافته قابلیت بروز رسانی مداوم، بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ بار در روز بروز رسانی خواهد شد. یعنی حدود هر ۳٫۷۵ دقیقه یک بروز رسانی انجام می شود. البته زیاد نگران نباشید. این بروز رسانی بسیار کم حجم هستند و سریع انجام می شوند.

 

پلاگین هایی مخصوص مرورگرهای جدید: اگر از نسخه جدید مرورگرهای وب مطرح امروزی استفاده می کنید، آواست با پلاگین هایی که روی مرورگرتان نصب می کند، امنیت تان را به میزان زیادی بالاتر خواهد برد. قابلیت هایی مثل حفاظت در برابر بدافزارها، حملات فیشینگ و دنبال نشدن توسط وبسایت ها از جمله قابلیت هایی هستند که به واسطه این پلاگین ها به مرورگر شما افزوده می شوند.

قابلیت Do Not Track بسیار بهبود یافته است. البته باید این را بدانید که این قابلیت ارتباطی با هدر DNT HTTP ندارد. در عوض از تکنولوژی اختصاصی استفاده شده است که توسط سرورها باطل شدنی نیست و از این رو کار وبسایت ها در دنبال کردن فعالیت های شما بسیار سخت و در برخی موارد ناممکن می شود.

 

ابزار پاکسازی مرورگرها: ابزار دیگری که در نسخه رایگان آواست ۲۰۱۴ وجود دارد، Browser Cleanup می باشد. البته ابزار جدیدی در آواست نیست اما بسیار کاربردی خواهد بود و به شما کمک می کند که افزونه های ناخواسته را از مرورگرهای وب تان پاکسازی کنید. این ابزار افزونه های خوب را بر اساس رتبه بندی آنها تشخیص داده و آنها را جدا می کند و شما می توانید آنها را از طریق بخش Excluded add-ons with a good rating مشاهده نمایید. البته هر کدام را که مایل باشید می توانید غیر فعال کنید. افزونه های دیگری هم که بی کیفیت باشند به راحتی قابلیت تشخیص خواهند بود و می توانید آنها را حذف کنید.

 

قابلیت های دیگری نیز در آواست ۲۰۱۴ وجود دارند که در ادامه به صورت کوتاه به آنها اشاره ای خواهیم کرد:

* بهبود قابلیت اسکن بر پایه فناوری ابری ( Cloud Scanning ) و تحلیل بر اساس اطلاعات گسترده

* بهبود زیرساخت های توزیع بروز رسانی

* بهبود قدرت پاکسازی بدافزارها

* اسکن سریع تر. اسکن فایل های اجرایی ( exe ) دو برابر سریع تر شده است. در حالی که اسکن فایل های متنی ده برابر سریع تر شده است.

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید قابلیت های بسیار خوبی در این نسخه از آواست در اختیار شما قرار گرفته است و همچنین قابلیت هایی نیز که از قبل وجود داشته اند بهبود یافته اند. اگر نمی توانید منتظر نسخه نهایی آواست ۲۰۱۴ بمانید، می توانید فعلا نسخه بتا را تست کنید. باز هم تاکید می کنیم که این نسخه از آواست را روی یک کامپیوتر بیکار و یا یک سیستم عامل مجازی نصب کنید.

 

 دریافت AVAST 2014 Free Beta

:: اگر به لینک غیر فعالی برخوردید یک دیدگاه ارسال کنید تا ظرف چند ساعت فایل دوباره آپلود بشود ::

راهنمای دانلود

1– جهت دریافت فایل های سایت حتما از نرم افزار IDM یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.

2– جهت خارج کردن فایل های از حالت فشرده از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید

3– با ثبت نظر خود میزان رضایت خود را از سایت و مطلب اعلام کنید

4– در صورت خرابی لینک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنید تا 48 ساعت بعد همکاران ما رسیدگی میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس