پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

(بخش دوم) آشنایی و مقابله با نرم افزارهای جاسوسی

Admin5 ژانویه 2015 امنیت

anti-spyware-2

در بخش دوم با انواع نرم افزار های جاسوسی آشنا می شویم.

نرم افزار Domestic Spyware
این نرم افزار برای تاثیرات اینترنت برروی شبکه های کامپیوتری توسط صاحب کامپیوترها خریداری و نصب می شود این نرم افزار برای آگاهی از فعالیتهای آنلاین کارمندان استفاده می کنند. بعضی افراد نیز برای اطلاع از فعالیتهای سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند (مانند مشاهده محتویات اتاقهای گفتگو توسط والدینی که کودکانشان در آنها شرکت می کنند) نرم افزار جاسوسی می تواند بدون اجازه از کاربر روی سیستم نصب شود مجریان قانون از نرم افزارهای جاسوسی برای آگاهی یافتن از فعالیت مجرمانی استفاده میکنند که این مجرمان خود از همین نرم افزارهای جاسوسی برای حصول اطلاعات از کامپیوترهای شخصی به قصد دزدی دارایی ها استفاده کرده اند.

نرم افزار Commercial Spyware
این نرم افزار برای تعقیب کاربران در اینترنت استقاده می شود. شرکت هایی که به دنبال اطلاعات کاربرانشان هستند اغلب از این نرم افزار استفاده می کنند و اطلاعات بدست آمده را به بازاریابان می فروشند. و آنها کاربران را با تبلیغات خاصی مورد هدف قرار می دهند که با علائق کاربر مطابقت دارد و به عبارت دیگر برای وی جذاب است. روشهای کسب اطلاعات شخصی هنوز وجود دارد، اما در آن روشها قدرت خواندن و اطلاع از سرنوشت اطلاعات شخصی و پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها توسط افراد وجود دارد. با این وجود، اطلاع از سلیقه های شما بصورت پنهانی با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی بسیار آسانترشده است و تصویر بسیار کاملتری به صنعت بازایابی ارائه می دهد. در کل می توان ادعا کرد که نرم افزارهای جاسوسی همه جا هستند.

bonus-600x385

نرم افزار BONUS
نرم افزاری است که علاوه بر نرم افزار اصلی شامل بسته های دیگر نرم افزاری است. وجود بسته های دیگر در یک نرم افزار رایج است. اگر ما یک مرورگر نصب کنیم می بینیم که این برنامه شامل بسته هایی نیر نرم افزار Adobe acrobat باشد. گاهی اوقات نیاز است برای نصب یک نرم افزار بسته های دیگری را نصب نماییم. در هنگام نصب نرم افزار اصلی به گاهی اوقات به کاربر اطلاع داده می شود ولی گاهی اوقات هم کاربر از نصب آن مطلع نمی شود و به صورت اتوماتیک و پنهانی روی سیستم کاربر نصب می شود.

نرم افزار ثبت کنندگان نشانی های وب
این نوع نرم افزارها وب سایتها و صفحات دیده شده را ردیابی می کنند. ثبت کنندگان صفحه نمایش می توانند یک تصویر سیاه و سفید کوچک از صفحه پیش روی شما در هر زمان بگیرند و این تصاویر را بدون اطلاع شما ذخیره یا ارسال کنند. این روشها برای جاسوسی های خانگی خیلی مرسوم است.

نرم افزار های حشرات وب!
حشرات وب بعنوان جاسوسان تبلیغ کننده یا نرم افزارهای تبلیغ شناخته می شوند. هنگامی که شما این نرم افزار را روی کامپیوتر خود دارید، بعد از انجام بعضی کارها، مانند تایپ کردن عباراتی در یک موتور جستجو، پنجره های بازشونده تبلیغاتی خاصی را مرتبط با عناوین مورد جستجو دریافت می کنید. این تبلیغات حتی گاهی می توانند زمانی که به اینترنت متصل نباشد، بر روی صفحه شما ظاهر شوند. اگر بطور پیوسته زیربار صفحات تبلیغاتی قراردارید، احتمالا یک حشره وب بر روی کامپیوتر شما نصب شده است.

ثبت کلمه عبور و کلیدهای تایپ شده
هنگامی که شما مشغول کار با کامپیوتر هستید، یک جاسوس خانگی وجود دارد که همه فعالیت های صفحه کیبورد شما را اعم از تایپ پسورد و کلیدها را ثبت می کند. اگر شما در حال تایپ پسورد ایمیل یا شبکه های اجتماعی و حتی تراکنش های اینترنتی که شما رمز دوم و اطلاعات خود را در صفحه پرداخت بانک وارد می کنید همه آنها بدون رمز گذاری ثبت می شود و در اختیار جاسوس یا هکر داده می شود پس حتما در هنگام انجام عملیات رمز عبور از صفحه کلید مجازی که بانک در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید.

anti-spyware3

نرم افزارهای مرورگر ربا!
بعضی ها کامپیوتر شما را برای استفاده خودشان در دست می گیرند کاربران نرم افزارهای جاسوسی می توانند اتصال شما را برای ارسال اسپم هایشان از طریق سرویس دهنده اینترنت شما، بربایند و به این معنی که یک اسپم ساز انگل می تواند هزاران ایمیل اسپمی را از طریق شما، ارسال کند. دسترسیهای با سرعت و ISP اتصال کامپیوترتان به اینترنت و آدرس حجم بالا به اینترنت معمولا هدف این نوع کاربران قرار می گیرند. اغلب قربانیان متوجه نمی شوند که از اعتبار آنها سوء استفاده شده است، تا اینکه به خاطر شکایت علیه اسپم ها، سرویس دهنده اینترنت اتصالشان را قطع کند.

undo یوزر و پسورد nod32 جمعه ۲۷ دی ۹۲ بخش اول آشنایی و مقابله با نرم افزار های جاسوسی
undo یوزر و پسورد nod32 جمعه ۲۷ دی ۹۲ بخش سوم آشنایی و مقابله با نرم افزار های جاسوسی

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس