پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

نسخه اندرویدی گوگل کروم به قابلیت Safe Browsing مجهز می‌شود

Admin8 دسامبر 2015 اخبار گوگل کروم گوگل کروم

google-safe_01

گوگل مرتبا نسخه‌های جدید مرورگر گوگل کروم را با امکانات و کارایی بهتر عرضه می‌کند. بر این اساس به زودی نسخه‌ی اندرویدی این مرورگر به قابلیت پرکاربرد Safe Browsing مجهز خواهد شد.

سال‌ها است که قابلیت Safe Browsing کروم، امنیت بسیاری از کاربران را تامین کرده است. این قابلیت تا به حال کاربران را در مقابل نرم افزار‌های ناخواسته، بدافزارها و سایت‌های فیشینگ محافظت کرده است که حال گوگل اعلام کرده که نسخه‌ی اندرویدی کروم این قابلیت را نیز دریافت خواهد کرد.

google-safe_02

قابلیت Safe Browsing برای نسخه‌ی اندرویدی کروم جزو سرویس‌های گوگل پلی محسوب می‌شود که با نسخه‌ی ۸.۱ این سرویس ارائه خواهد شد. از آنجا که سرویس‌های گوگل پلی در کرنل اندروید تمامی دستگاه‌های اندرویدی جای گرفته، از این‌رو هر دستگاه‌ اندرویدی قادر به دریافت گوگل کروم مجهز به این قابلیت خواهد شد. تنها باید گوگل کروم خود را به نسخه‌ی ۴۶ بروز کرده و برای چک کردن وجود این قابلیت می‌توانید به مسیر Settings > Privacy مراجعه کنید. زمانی که گوگل کروم یک وب‌سایت آلوده به بدافزار را شناسایی کرد یک صفحه‌ی اخطار قرمز رنگ را نشان داده و به کاربر اطلاع می‌دهد که وب‌سایت قابل نمایش نخواهد بود. تیم طراحی گوگل کروم اعلام کرده که با ارائه‌ی این قابلیت، مصرف سی‌پی‌یو و حافظه‌ی رم به مینیموم خواهد رسید.

تا به حال فروشگاه پلی استور بسیاری از نرم افزارهای دارای بدافزار را حذف کرده و مشکلات امنیتی را برطرف کرده است. به نظر می‌رسد گوگل با ارائه‌ی این قابلیت نیز قصد تامین امنیت کامل کاربران اندرویدی را دارد.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2020 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس