پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر

Admin20 اکتبر 2012 آموزش‌های اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

مسلما همه شما هم مثل من به داشتن یک مرورگر روی ویندوزتان قانع نیستید و حتما حداقل بیش از یک مرورگر روی سیستمتان نصب کرده اید. چون در بعضی مواقع عملکرد یک مرورگر دچار اختلال میشود و در این حال مرورگرهای دیگر به کمک ما می آیند. اما با وجود نصب کردن چند مرورگر همیشه از یکی به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده می کنیم. شاید برای بعضی ها معنای مرورگر پیش فرض گنگ باشد. این طور مثال میزنم : مرورگر پیش فرض ( Default Browser ) مرورگری است که هنگامی که شما صفحات اینترنتی ای که قبلا آنها را ذخیره کرده اید باز می کنید آن صفحات با آن مرورگر باز می شود. یعنی فرقی نمی کند که یک صفحه اینترنتی را با چه مرورگری مشاهده و ذخیره کرده اید. وقتی شما آن صفحه ذخیره شده روی کامپیوتر را می خواهید باز کنید آن صفحه با مرورگر پیش فرض باز می شود.

 

برای تعیین اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش‌فرض مراحل زیر را انجام دهید:

1. اگر Menu Bar در مرورگر فعال است از منوی Tools برروی Internet Options کلیک نمایید.

توجه:
اگر Menu Bar (نوار منو) فعال نیست، کلید Alt را برروی کیبورد فشار دهید تا Menu Bar بصورت موقتی ظاهر شود.

Tools-Internet-Optionsie

2. به تب (سربرگ) Programs بروید.

1.3. در ویندوز اکس‌پی، ویستا و ویندوز 7

شبیه به تصویر زیر در بخش Default web browser برروی دکمه‌ی Make default کلیک نمایید، در نهایت برروی OK کلیک کنید، مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز قرار داده می‌شود.

Default-Browser-01ie

2.3. در ویندوز 8 و ویندوز 8.1
شبیه به تصویر زیر برروی لینک Make Internet Explorer the default browser کلیک نمایید تا پنجره‌ی Set default programs باز شود.

Default-Browser-02ie

در این حالت دو راه دارید:

راه اول: در این پنجره در لیست برنامه‌های موجود در سمت چپ، Internet Explorer را انتخاب کرده و برروی Set this program as default و سپس OK کلیک کنید تا مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز قرار بگیرد.

Default-Browser-03ie

راه دوم: پنجره‌ی Set default programs را بدون هیچگونه تغییر ببندید، سپس از اینترنت اکسپلورر خارج شوید و مجدداً اینترنت اکسپلورر را اجرا کنید، پیامی شبیه به تصویر زیر نشان داده می‌شود، برروی Set default browser کلیک کنید.

Default-Browser-04ie

سپس در پنجره‌ی باز شده شبیه به تصویر زیر برروی Internet Explorer کلیک کنید تا مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز قرار بگیرد.

Default-Browser-05ie

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس