پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

احتمالا مرورگر اج مایکروسافت برای اندروید منتشر می‌شود (تکذیب شد)

Admin29 آگوست 2015 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج پی‌سی‌اَپ مرورگر مایکروسافت

edge-logo

سرانجام مایکروسافت تصمیم گرفت در ویندوز 10 از یک مرورگر جدید به نام اج استفاده کند تا بتواند یک بار دیگر در مقابل کروم، فایرفاکس و سافاری قرار بگیرد. حالا در یک سایت چینی اسکرین‌شاتی منتشر شده که نشان می‌دهد ردموندی‌ها قصد دارند اج را برای اندروید عرضه کنند.

تصویری در وب‌سایت چینی PCBeta به صورت ناشناس منتشر شده که اگر صحت داشته باشد، نشان می‌دهد مایکروسافت در حال تست مرورگر اج روی اکوسیستم اندروید است. به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد با اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های اصلی خود سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد.

edge-on-android2

اگرچه احتمال تقلبی بودن این تصویر وجود دارد، ولی اگر فرض کنیم که واقعا صحت داشت باشد، آنگاه اج می‌تواند یکی ازاپلیکیشن‌هایی باشد که روی اندروید پورت شده‌ است. پیش‌تر درخواست پورت این مرورگر در انجمن مایکروسافت ارائه شده بود و تراویس مک‌اندتری نیز اشاره کرده است سرویس‌هایی چون بینگ، بینگ ریواردز آت‌لوک، اپلیکیشن‌های مایکروسافت آفیس، وان‌درایو، وان‌نوت، ایکس باکس اسمارت گلس، آفیس لنز، گروو، لینک و اپلیکیشن‌های ام‌اس‌ان برای پلتفرم اندروید منتشر می‌شوند.

البته این تصمیمات می‌تواند بخشی از برنامه‌ی جدید مایکروسافت به نام Universal Windows Platform Bridges یا پروژه‌ی آستوریا یا پروژه‌ی آیلندوودز باشد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های یونیورسال خود را بسازند و وقت کمتری را برای کدنویسی مجدد روی ویندوز صرف کنند. البته این وضعیت برای دیگر اپلیکیشن‌های اصلی که مخصوص ویندوز 10 موبایل نوشته شده‌اند نیز صادق است و به سادگی می‌توان آنها را روی اندروید و آی‌او‌اس پورت کرد.

gillet

ماه می بود مایکل ژیلت نایب رئیس بخش نیروی انسانی مایکروسافت که در جریان بیلد 2015 به سخنرانی پرداخت، در توئیتی اعلام کرد؛ شاید در آینده اج برای پلتفرم‌های دیگری نیز ارائه شود. به هر حال باید اسکرین‌شات منتشر شده را در حد شایعه بدانیم و منتظر باشیم ببینیم واکنش مایکروسافت در مقابل این گمانه‌زنی‌های چیست.

بروزرسانی:

به نظر می‌رسد این خبر صحت ندارد و فعلا خبری از اج برای اندروید نیست. دلیل آن که چنین خبری منتشر شده آن است که وقتی در ویندوزفون با مرورگر اج به حساب کاربری گوگل لاگین می‌کنید، به اشتباه مرورگر سیستم عامل دستگاه را اندروید تشخیص می‌دهد!

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2023 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس