پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

آموزش رفع تمام مشکلات دانلود نشدن فایل ها با IDM

Admin24 جولای 2013 آموزش دانلود منیجر مدیریت دانلود

آموزش رفع تمام مشکلات دانلود نشدن فایل ها با IDM

اگر برای دانلود کردن فایل ها و مدیریت دانلودها از IDM استفاده می کنید حتما تا به حال برایتان پیش آمده که بعضی فایل ها توسط IDM دانلود نشده اند! این مشکل ممکن است به دلیل فرمت آن فایل ها باشد یا ممکن است آن سایت ها کاری کننده که دانلودها توسط خود مرورگر انجام شوند، به هر حال در اینجا روش رفع این مشکلات را می بینیم.

 

دانلود نشدن بعضی فرمت فایل ها توسط IDM

IDM یک لیست از فرمت فایل ها دارد و فقط آن فایل ها را دانلود می کند! و هر فرمتی که در این لیست نباشد توسط IDM دانلود نمی شود، مثلا فرمت های EXE یا APK در این لیست نیستند پس زمانی که شما می خواهید این فایل ها را دانلود کنید، آن ها توسط مرورگر شما دانلود می شوند نه توسط IDM.

برای رفع این مشکل IDM را باز کنید و گزینه ی تنظیمات را انتخاب کنید.

حالا به تب نوع فایل بروید، در اینجا در بالاترین کادر، لیستی از فرمت های مختلفی را می بینید که IDM آن ها را دانلود می کند، در اینجا شما می توانید فرمت های مورد نظر خود را بنویسید تا آن ها نیز توسط IDM دانلود شوند.

ممکن است یک سایت یا یک لینک بلاک (مسدود) شده باشد!

زمانی که شما دو بار پشت سر هم، دانلود کردن از یک لینک را cancel می کنید IDM از شما می پرسد که آیا می خواهید آن لینک یا کلا آن سایت را بلاک کنید؟ یعنی عکس زیر:

اگر تیک اولین گزینه را بزنید، آن سایت بلاک می شود و دیگر IDM از آن سایت هیچ فایلی را دانلود نمی کند، اگر دومین گزینه را تیک بزنید (بدون اینکه اولین گزینه را تیک بزنید) فقط آن لینک بلاک می شود و IDM فقط آن لینک را دانلود نمی کند.

پس بهتر است به تنظیمات IDM بروید و به تب نوع فایل بروید، حالا در دومین کادر لینک سایت مورد نظر را پیدا کرده و آن را حذف کنید.

اگر فقط یک لینک را بلاک کرده اید گزینه ی ویرایش لیست را بزنید و در لیستی که نمایش داده می شود آن لینک را پیدا و حذف کنید.

نکته: اگر نمی خواهید پیغام IDM برای بلاک کردن سایت یا لینک ها را ببینید تیک گزینه ای که در تصویر زیر مشخص شده را بردارید.

کار نکردن IDM در مرورگر

ممکن است IDM شما در یک مرورگر خاص کار نکند. برای رفع این مشکل ابتدا به تنظیمات IDM بروید سپس به تب عمومی بروید و:

برای مرورگر گوگل کروم
برای مرورگر فایرفاکس
برای سایر مرورگرها

فایل ها را مجبور به دانلود شدن توسط IDM کنید

اگر باز هم یک لینک با IDM دانلود نمی شود شما می توانید آن را با استفاده از ترفندهای زیر مجبور کنید که با IDM دانلود شود.

۱) روی لینک کلیک راست کنید و Download with IDM را انتخاب کنید.

اگر این گزینه در منوی راست کلیک مرورگر شما وجود ندارد به تنظیمات IDM بروید و از تبعمومی اولین گزینه ی ویرایش را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده در هر دو تب تیک گزینه ی دانلود توسط IDM را بزنید.

۲) کلیدهای میانبر برای مجبور کردن فایل به دانلود شدن توسط IDM را فعال کنید.

در IDM شما می توانید یک سری کلیدهای میانبر را فعال کنید تا هرگاه که آن کلیدها را نگه داشتید، فایل ها مجبور به دانلود شدن توسط IDM شوند! برای فعال کردن این کلیدها به تنظیمات IDM بروید و از تب عمومی گزینه ی کلیدها را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده گزینه ی از کلیدهای زیر جهت اجبار به دانلود توسط IDM استفاده شود را تیک بزنید، حالا باید کلیدهای دلخواه خود را انتخاب کنید.

اگر تیک گزینه ی بعد از آن را بزنید، برای اجبار به دانلود، باید این کلیدها را نگه دارید و بعد روی لینک کلیک کنید، اما اگر تیک آن را بردارید دیگر نیاز به کلیک کردن ندارید و فقط باید کلیدها را نگه دارید، دقت کنید اگر سایتی که دانلود از آن توسط IDM انجام نمی شود، یک ثانیه شمار قبل از دانلود دارد و بعد دانلود را شروع می کند، از آن جایی که شما دیگر نمی توانید روی لینکی کلیک کنید (دانلود به صورت خودکار شروع میشود) باید این گزینه را غیرفعال کنید.

حتما تیک گزینه ی آخر را بزنید تا فایل های خود سایت ها (متن و عکس ها و…) دانلود نشوند.

 

نشان داده نشدن کادر مربوط به دانلود فیلم ها و موسیقی ها توسط IDM در مرورگرها

حتما می دانید که وقتی شما در یک سایت شروع به مشاهده ی یک فیلم یا موسیقی و… آنلاین می کنید، IDM یک کادر کوچک در کنار آن نشان می دهد تا اگر می خواهید آن فیلم یا موسیقی را دانلود کنید روی آن لینک کلیک کنید تا دانلود شروع شود.

اگر شما این گزینه را نمی بینید به این دلیل است که بعضی ویدیوها حفاظت شده هستند و IDM قادر به دانلود کردن آن ها نیست، شما می توانید به به تنظیمات IDM بروید و در تب عمومی آخرین گزینه ی ویرایش را بزنید.

حالا گزینه ی آخر را بزنید.

حالا اگر در سایتی فیلمی حفاظت شده بود، شما باز هم کادر دانلود IDM را می بینید اما زمانی که روی آن کلیک می کنید اخطار زیر نمایش داده می شود.

 

 

لینک های HTTPS توسط IDM دانلود نمی شوند

اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید باید بگویم که IDM هنوز نمی تواند فایل هایی که لینک HTTPS دارند را در مرورگر کروم دانلود کند! مثلا جیمیل، شما در کروم و در جیمیل نمی توانید فایل های Attach شده را توسط IDM دانلود کنید، البته در سایت IDM گفته شده که در حال کار کردن روی این ویژگی هستند تا آن را در نسخه های بعدی اضافه کنند.

 

ارور “Cannot transfer download in IDM” یا “امکان انتقال دانلود به IDM وجود ندارد” چیست؟

اگر این ارور را هنگام دانلود با IDM دریافت می کنید، مراحل زیر را انجام دهید و بعد از هر مرحله ببینید که مشکل برطرف شد یا نه:

1) ممکن است شما نرم افزاری نصب کرده باشید که در اجرای نرم افزارها وقفه ایجاد کرده باشد. شما باید دقت کنید که نرم افزاری باعث نشده باشد که در شروع اجرای IDM تاخیر ایجاد شود.

2) به مسیری که IDM در آن نصب شده بروید و روی IDMan.exe کلیک راست کنید سپس Properties و بعد تب Compatibility را انتخاب کنید و تیک این دو گزینه را بردارید.

p30mororgar-fix-idm-dl13

3) همین کار را برای مرورگرتان هم انجام بدید.

4) یک بار IDM را حذف کنید و دوباره نصب کنید. برای نصب روی فایل نصبی کلیک راست کنید و گزینه ی run as administrator را انتخاب کنید.

idm_run_as_admin3

5) ممکن است نرم افزاری داشته باشید که در فایل های رجیستری IDM مشکلی ایجاد کرده باشد که راه حل این است که آن نرم افزار را حذف کنید.

دانلود ویدیوهای آنلاین و دانلود از یوتیوب

لطفا در مورد یوتیوب و دانلود فیلم های آنلاین سوال نپرسید و می توانید این مطلب و این مطلب و این مطلب را مطالعه کنید.

ادامه دادن دانلود زمانی که دانلود قطع شده است و ادامه پیدا نمی کند

اگر شما در حال دانلود فایلی بوده اید و به هر دلیلی مانند قطعی اینترنت دانلود شما قطع شده، کافی است فقط این مطلب و این مطلب را مطالعه کنید.

:: اگر به لینک غیر فعالی برخوردید یک دیدگاه ارسال کنید تا ظرف چند ساعت فایل دوباره آپلود بشود ::

راهنمای دانلود

1– جهت دریافت فایل های سایت حتما از نرم افزار IDM یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.

2– جهت خارج کردن فایل های از حالت فشرده از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید

3– با ثبت نظر خود میزان رضایت خود را از سایت و مطلب اعلام کنید

4– در صورت خرابی لینک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنید تا 48 ساعت بعد همکاران ما رسیدگی میکنند

  RAMIN

  لطفا یه آموزشم درمورد نحوه سازگار کردن IDM با Firewall ویندوز 7 بزارین.مرسی

  Admin

  به شما توصیه میکنم در خصوص اطلاع از فایروال، آموزش فایروال در ویندوز 7 را مطالعه کنید و در خصوص سوالتان قسمت “آموزش نحوه بلاک کردن یا اجازه دادن به برنامه مورد نظر در فایروال ویندوز” را مطالعه کنید.

  محسن

  عالی بود ممنون از همه ی زحمات شما…..

  احسان

  سلام
  من مشکل عجیبی با دانلود کردن فایلهای حجیم دارم
  حتی با IDM
  ربطی به فرمت فایل یا سایتی که دانلود میکنه نداره
  مثلا فایلی با 2GB را دانلود میکنم و 99.99% میشه و مثلا 100KB آخرش دانلود نمیشه
  به نظرتون مشکل از کجاست؟
  نباید جایی در تنظیمات ویندوز یا… استفاده از حافظه Temporary رو افزایش بدم؟
  لطفا منو راهنمایی کنید که خیلی از فایلهام به این نحو از دست رفتن
  با تشکر

  Admin

  سلام دوست عزیز

  1- مشکلات این چنینی ممکن است به خاطر ناسازگاری بین IDM و نرم افزارهای دیگر پیش بیاید. برای مثال برخی از نرمافزارهای آنتی ویروس، فایروال و اینترنت سکیوریتی، ترافیک شبکه و همه فایلهایی (ازجمله تکه های فایلهای دانلود شده توسط IDM) که روی دیسک نگاشته (write) میشوند را تحت نظر دارند. ممکن است این نرم افزارها باعث تداخل در نگاشته شدن و خوانده شدن (Read/Write) فایلها توسط IDM شوند. عملکرد این چنین نرم افزارها به صورتی است که بین اینترنت دانلود منیجر و فایل واقعی روی دیسک قرار میگیرند و ممکن است در هر آن باعث خرابی فایل شوند. این مشکل برای محصولات آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی Eset NOD32 برطرف شده. همچنین برخی آنتی ویروسها و فایروالها با ویندوز 7 هماهنگ نمیباشند و عامل ایجاد مشکلاتی از این قبیل میگردند.
  برای امتحان اینکه اینگونه نرم افزارها باعث ایجاد این مشکل هستند یا خیر، در مرحله اول: در تنظیمات IDM (تنظیمات> ارتباط با شبکه>) گزینه تعداد حداکثر ارتباطات با سرور در هنگام دانلود را روی عدد یک قرار دهید و سپس دانلود فایل جدیدی را آغاز کنید. اگر دانلود فایل بدون مشکل تکمیل شد، آنتی ویروس شما مسبب بروز این مشکل میباشد. لطفا نام نرم افزار مورد نظر و نسخه سیستم عامل و نسخه IDM خود را برای ما ارسال کنید تا به برنامه نویسان IDM گزارش شود.
  در مرحله بعد برای اینکه ببینید نرم افزارهای دیگر باعث ایجاد این مشل میشوند یا خیر، آنتی ویروس، فایروال، یا اینترنت سکیوریتی خود را به صورت کامل غیر فعال کرده، کامپیوتر خود را ریستارت کنید و لینک جدیدی از سایت مورد نظر دانلود کنبد. اگر دانلود فایل بدون مشکل تکمیل شد، آنتی ویروس شما مسبب بروز این مشکل میباشد. لطفا نام نرم افزار مورد نظر و نسخه سیستم عامل و نسخه IDM خود را برای ما ارسال کنید تا به برنامه نویسان IDM گزارش شود.
  2- اگر از قسمت پروکسی برای دانلود استفاده میکنید، ممکن است مسبب این مشکل باشد. طبق توضیح بالا، تعداد ارتباط با سرور را روی یک تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود.
  لطفا در صورت موفقیت یا عدم موفقیت در رفع مشکل فوق، با ما در ارتباط باشید.

  farzad

  سلام. موقع دانلود برخی از فیلم ها که بصورت مولتی مدیا میباشن این ارور رو میده. برخي از سرورها اجازه درخواست دانلود دوباره يک فايل را نميدهند
  مرورگر شما اولين درخواست را براي فرستاد و بعد از هنگامي که … اي دي ام براي دانلود سعي کرد سرور صفحه وبي را به جاي فايل براي آي دي ام فرستاد. مرورگرم کروم ولی با فایروال هم این مشکل رو دارم. ممکنه کمکم کنین؟

  Amirmani

  سلام
  این پبغام اشاره میکنه که شما فایل رو یک بار اجرا کردید و به صورت آنلاین شروع به پخش کرده حالا که دوباره میخواهید دانلودش کنید سرور (سایت مورد نظر) اجازه این کار رو نمیده. یعنی نمیتونید دانلودش کنید، اگر منظرتون فایرفاکس بود که فرقی ندارد اما اگه در باره فایروال بود؛ میتونید این مطلب رو بخونید.

  رحیم

  ممنون

  shaghayegh

  سلام.موقع کلیک کردن روی یک فایل برای دانلودeror0*80070005
  میده برای چیه؟ممنون

  Amirmani

  سلام

  نرم افزار IDM را Uninstall/حذف کرده و پس از راه اندازی مجدد سیستم، آن‌را نصب کرده و تست نمایید.
  و یا از آموزش فوق قسمت زیر را انجام دهید:
  ارور “Cannot transfer download in IDM” یا “امکان انتقال دانلود به IDM وجود ندارد” چیست؟

  هورام

  سلام ممنون از سایت خوبتون من تمامی این روش هارو انجام دادم اما باز هم نمی تونم فایل موردنظرمو با IDM دان کنم به نظرتون دیگ مشکل از چ می تونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  Amirmani

  سلام

  شما این مشکل رو با سایت خاصی دارید یا در کل زمان دانلود؟
  لطفا افزونه IDM رو در مروگر خود بررسی کنید ممکن است غیر فعال یا با نسخه مرورگر شما ناسازگار باشد.
  همچنین در تنظیمات IDM بررسی کنید مه تیک مرورگر مربوطه فعال باشد.

  البته باید مطمئن شم مشکل از کجاست.

  mehdi

  سلام .ممنون از توضیحات خوبه شما.مشکلی که من دارم این هستش که وقتی دارم فایلهای حجیم مثل فیلم دانلود میکنم تا یه درصدی مثلا 80 میرسه بعد بر میگرده رو 60 درصد و این دوباره رو درصدهای مختلف تکرار میشه

  Amirmani

  سلام

  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.

  mehdi

  ممنون از راهنماییت دوست عزیز

  سعید

  salam va mamnoon

  اکبر

  سلام خسته نباشید
  ارور: امکان برقراری ارتباط موجود نیست چون سرور مورد نظر کاملا برقراری آن را رد کرد احتمالاسرویس در سرور غیر فعال است.در بعضی موارد.

  Admin

  سلام دوست عزیز
  احتمالاً فایل مورد نظر شما از سرور مبداء حذف شده است و یا سروری که فایل برروی آن قرار دارد موقتا از دسترس خارج شده است.

  حمید

  واقا دستت درد نکنه خیلی خیلی بدرد بخور بود ممنون.

  امیر

  سلام آقاخسته نباشید
  من مشکلم اینه که ازسه روزپیش وقتی دانلودیک فایل رودرidmشروع میکنم اولش باسرعت معمولیم دانلود می کنه ولی بعد ازاین که مثلا6یا7مگابایت دانودکردیهوسرعت دانلوددرعرض دو یاسه ثانیه کم میشه وبه صفرمیرسه وهمینجوری روصفرمیمونه وزمان دانلودشروع میکنه به زیادشدن ومن همون لحظه اون رومتوقف می کردم ومیرفتم تااون لینک رودوباره بگیرم ولی وقتی رولینک کلیک می کردم وپنجره دانلودمنجرکه بالامیومدسمت راست زیرآیکون فایل،حجم فایل رونمی نوشت ونمی شددانلودکرد.وبعدازپنج دقیقه دیگه که رولینک کلیک می کردم میشد دانلودکردولی دوباره بعدازدانلودچندمگابایت،سرعت میرفت روصفروروصفرمتوقف میشد وحتی تادقیقه بعدهم تغییری نمی کرد.(سایت هاوفرمت های مختلفی روامتحان کردم همه اینجوری میشد).حتی فایروال وآنتی ویروسم هم غیرفعال کردم ولی فایده ای نداشت.(آنتی ویروسمeset nod32وویندوزم7هستش).
  خواهشن جواب بدیدوتمام راه حل هاروبنویسید.خیلی واجبه چندروزکه اعصابموبهم ریخته.

  Admin

  سلام دوست عزیز
  1- در تنظیمات IDM در بخش پروکسی بررسی کنید که این گزینه فعال نباشد.
  2- اگر مشکل حل نشد DNSهای گوگل را برروی اینترنت خود Set کنید و بررسی کنید که مشکل حل می‌شود یا خیر:
  https://p30mororgar.ir/wp-content/uploads/2014/08/Google-DNS.png
  3- اگر کماکان مشکل وجود داشت، IDM را غیرفعال کنید و با مرورگر اقدام به دانلود یک فایل کنید و ببینید مشکل کماکان وجود دارد یا خیر.
  اگر همچنان مشکل وجود دارد با استفاده از وای-فای و از طریق گوشی و یا یک سیستم دیگر اقدام به دانلود یک فایل کنید. اگر دانلود در گوشی یا سیستم دیگر بدون مشکل بود مشکل از سیستم شما می‌باشد. آنتی ویروس و نرم‌افزارهای کنترل کننده‌ی اینترنت مانند فایروال، نرم افزارهای کنترل حجم و … را حذف نمایید و مشکل را بررسی کنید.
  اگر مشکل در گوشی یا سیستم دیگر هم وجود دارد احتمالاً مشکل از سرویس دهنده‌ی اینترنت است. با ISP تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید.

  بهاره

  سلام. خسته نباشید . چکارکنم تا idm به راست کلیک اپرا اضافه بشه . یه سوال دیگه هم داشتم اینکه چکار کنم تا کلا دانلود اپرا قطع بشه ودیگه نشه با خود اپرا دانلود کنم .ممنون میشم راهنمایی فرمایید .

  Admin

  سلام دوست عزیز
  در حال حاضر فعال بودن گزینه IDM در راست کلیک فقط برای مرورگرهای گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و اینترنت ایکسپلورر فعال میباشد.

  برای هماهنگ نمودن IDM با مرورگر اپرا از روش زیر استفاده کنید:
  1. برای این کار ابتدا نرم‌افزار Internet Download Manager را باز کرده و از منوی Downloads به Options بروید سپس تیک Opera را بزنید.
  توجه: برای عملکرد صحیح IDM در مروگرهایی مانند Opera، گزینه Use advanced browser integration همواره فعال باشد.(این گزینه در حالت پیش‌فرض فعال است)
  در آخر تنظیمات را ذخیره Save/OK کنید.

  Amirmani

  سلام

  اول در خصوص سوال قبلیتون:
  خیر. در این مورد تا جایی که اطلاع داریم و در گوگل هم بررسی کردیم.
  اما برای اینکه IDM رو توی راست کلیک مرورگر اپرا فعال کنید. به صورت معمولی امکان پذیر نیست. اما به لطف این آموزش امکان نصب افزونه های کروم برروی اپرا میسر میباشد.

  اما چگونگی نصب افزونه دانلود شده در پرا:
  1. ابتدا مرورگر اپرا را باز کرده و صفحه “Extensions” را احضار نمایید.
  2. حالا از منوی Customize and control Opera واقع در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و از منوی گزینه Extensions را انتخاب نمایید.
  و یا با وارد کردن این لینک opera://extensions در نوار آدرس اپرا وارد صفحه “Extensions” شوید.
  2. به مسیری که IDM در آن نصب شده بروید. سپس فایل IDMGCExt.crx را پیدا کنید.
  3. اکنون افزونه با نام “idmgcext.crx” را با درگ کردن/کشیدن به داخل این صفحه براحتی نصب نمایید.
  با رها کردن افزونه، پنجره نصب آن ظاهر خواهد شد که با کلیک روی دکمه Install افزونه نصب گردیده و در قسمت Extensions فعال میشود.
  نکته: پس از نصب تنها فقط گزینه “Allow access to file URLs” را تیک بزنید.

  موفق باشید

  بهاره

  سلام. ممنون جواب دادین. می خواستم بدونم کلا راهی وجودداره تا ار طریق ریجستری یا برنامه دیگه ای قسمت دانلود خود مرورگر اپرا قطع بشه.ممنون

  rain

  سلام
  من وقتی میخام با گوشیم عکسی یا آهنگی یا هرچیز دیگه ای از اینترنت دانلود کنم می نه اینترنت متوقف شود از اینترنت خودش میاد بیرون ک چن روز پیش اینطور نبود
  نمیدونم چ مشکلی پیش اومده!
  راهنمایی فرمایید؛ چیکارکنم ک درست ش!؟؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  دانلودمنیجر زیر را برروی گوشی نصب کنید و از آن برای دانلود استفاده نمایید.
  download Loader Droid PRO download Manager

  امیر

  با سلام می خواستم علت ارور The connection has timed out را در idm و مرورگر بدونم

  Admin

  سلام دوست عزیز
  این اخطار چندین دلیل می‌تواند داشته باشد:
  1- فایل مورد نظر شما از سرور مبداء حذف شده است.
  2- سروری که فایل را قبلاً از آن دانلود می‌کردید قابلیت Resume و پشتیبانی از ادامه‌ی دانلود را ندارد.
  3- سرور مبداء از دسترس خارج شده است.

  -

  راه حلش چیه لطفا بگید من یک بازی حجیم رو دارم چند هفته پارت هاش رو دانلود میکنم که یکدفعه با این پیام مواجح شدم و دیگه نمیتونم با idm دانلود کنم البته با مرورگر میتونم به دانلود پارت ها ادامه بدم ولی چون پارت ها خیلی حجیم هستند برای همین احتمال اینکه وسط دانلود فایل دچار مشکل بشه و دانلود قطع بشه زیاده لطفا راهنمایی کنید

  Admin

  سلام دوست عزیز
  لطفا توضیح دهید با چه پیغام خطایی مواجه میشوید ؟

  -

  این پیغام خطا رو دریافت میکنم The connection has timed out وقتی هم که میخوام داخل سایت بازی بشم به تازگی با پیغام this site cannot be reached مواجح میشم ولی با فــیلــــترشکن میرم داخل چطور میتونم به دانلود این بازی با idm ادامه بدم؟

  Reza Lord

  سلام

  یکی از لینک ها رو اگه میشه قرار بدید بررسی بشه.

  روش های زیر رو انجام بدید:
  1- بررسی کنید تاریخ سیستمتون بروز باشه (آموزش مربوطه)
  2- آنتی ویروستون رو یکبار کلا غیرفعال کنید ببینید درست نمیشه.
  3- DNS رو یکبار به DNS زیر تغییر بدید و دوباره امتحان کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه.
  8.8.8.8
  8.8.4.4

  4- احتمالش هست مشکل از IP شما باشه، یا اصلا سایتش با IP مشکل داشته باشه. مودم رو خاموش کنید و بعد از چند ثانیه روشن کنید تا IP جدید بگیره
  توی گوگل بنویس my ip و چک کن عددی که میاره تغییر کرده باشه بعد از خاموش روشن کردن.

  emad

  خیلی عالی ممنون از شما و حوصله ای که به خرج دادید

  سعید

  ممنون از آموزشتون

  صمد

  سلام

  ممنون بسیار مفید بود

  سعید

  با سلام با انجام تمام کارهایی که گفته بودین باز هم idm از سایت uploadboy.com دانلود نمیکنه از مرورگر استفاده میکنه هم فایرفاکس هم اکسپلورر چیکار میشه کرد منتظر جواب شما برای رفع مشکلم تو ایملم هستم با تشکر

  Amirmani

  سلام

  مشکل چیه لینک دانلود رو نمیاره یا کلا ارور میده ؟
  فقط با همین سایت این مشکل رو دارین یا سایت های دیگه هم اینطوریند ؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  نباید مشکلی باشد. لطفاً یک لینک به عنوان نمونه قرار دهید تا تست کنیم.

  محمد

  سلام بر دوستان و اساتید گرامی
  عزیزان من نرم افزار “eset smart secutity version 8.0.301.0” استفاده میکنم
  سیستم عامل من windows 7 ultimate sp1 64bit build 7601
  زمان دانلود فایل ها توسط نرم افزار internet download manager 6.21 build 16 فایل ها تا 99% دانلود یا بعضی موقع ها 50 الی 60% تکمیل میشن
  ولی ارتباط بی دلیل قطع و دانلود از نوع ب صورت خودکار شروع و اخطاری از طرف idm دریافت می کنم(عکس)
  فرمایشاتی رو ک در این زمینه فرمودین انجام دادم و تست کردم
  نتیجه ب این صورت بود ک در زمان دانلود فایل ها توسط idm بیشتر سایت ها این مسأله صدق میکنه و ب مشکل برمیخرم
  من از نرم افزاری ب نام networx version 5.2.11 64bit برای کنترل پهنای باندم استفاده میکنم زمانی ک نرم افزار رو exit میکنم بدون هیچ مشکلی idm فایل هامو صحیح دانلود میکنه !!!
  از طرفی خوشحال شدم از طرفی هم ناراحت ..
  ب نظرتون با این تفاسیر چه کاری باید انجام بدم ک eset , idm رو بتونم همزمان استفاده کنم ک در صورت استفاده از ی نرم افزار کنترل پهنای باند در سیستم تداخل ب وجود نیاد ؟
  اگه از همین نرم افزار networx ب صورت نسخه portable استفاده کنم ب نظرت بازم تداخل ایجاد میکنه؟
  ممنون میشم نظرات و پیشنهادادتون رو جهت راهنمایی بفرمایید
  تشکر و سپاس فراوان

  Amirmani

  سلام

  یا باید نرم افزار مدیریت پهنای باند را تغییر بدهید یا اینکه از نسخه‌ی آنتی ویروس ESET (بدون فایروال) استفاده کنید.
  دانلود نرم افزار مدیریت پهنای باند BWMeter
  دانلود نرم افزار مدیریت پهنای باند DU Meter

  اطلاعی از نرم‌افزار networx و نسخه ی پرتابل آن ندارم.
  موفق باشید.

  Reza Lord

  شما یک بار idm رو با Total Uninstall یا Your Unistaller + آموزش Your Unistaller کامل حذف کنید (موقع حذف full uninstall رو انتخاب و بعد از آنیستال ریستارت کنید)
  ویندوزتون که بالا اومد اینترنت رو قطع کنید آنتی ویورس و فایروال رو غیرفعال کنید. idm رو نصب و پچ کنید.
  بخش setup بخش network > rule and zone setup رو چک کنید که idm دسترسی کامل داده باشید (Allow) اگه فایل اجرایی idm نبود خودتون بهش اضافه کنید و تمامی موارد رو روی Allow تنظیم کنید.
  برای کنترل پهنای باند میتونید از BWMeter یا DU Meter هم استفاده کنید.

  سحر

  سلام و خسته نباشید . مرسی از اطلاعاتتون اما یه مشکلی دارم ، وقتی میخوام از یوتیوب دانلود کنم فقط صدا رو دانلود میکنه به جای اینکه تو کادر مربوط به دانلود بنویسه: download this video مینویسه: download this audio . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  http://PicoUp.com/di/OF6D/2015-04-07_163412.png

  Amirmani

  سلام

  IDM رو باز کنید و از منوی “Downloads” گزینه “Options” را انتخاب کنید سپس در پنجره باز شده وارد سربرگ “General” شوید، از بخش”Customize IDM Download panels in browsers” بر روی گزینه “Edit” کلیک کنید.
  در پنجره باز شده از سربرگ “For web-players” بررسی کنید در قسمت “Show IDM download pnale for the gollowing file types” تمامی فرمت ها تیک زده باشند.

  nazi

  یعنی چی فرمت EXE؟؟؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  از لینک های زیر میتونید توضیحات مربوطه رو مطالعه کنید.
  فرمت EXE چیست؟
  فایل APK چیست؟

  MOH3N

  سلام من دانلود منیجر رو نصب و پچ کردم اما بعد از چند روز دیگه برنامه ران نمیشد وقتی دابل کلیک میکنم روش باز میشه بعد دوباره چند لحظه خودش بسته میشه هزار بار هم انجام بدی باز بسته میشه خاستم پاک کنم میزنم ک پاک بشه لود میکنه بعد هیچی نمیاره بعد رفتم بدون اینکه قبلی رو پاک کنم یکی دیگه نصب کردم حالا ران میشه اما وقتی میزنم دانلود بشه چیزی ارور میده لطفا بگید چی کنم؟؟؟؟؟؟!!!!!!! اینم ارور::::an unknown error occurred during download.please try again در ضمن هر چند بار هم بزنی باز همینو میاره قیلم یا اهنگ رو امتحان کردم نشد

  Amirmani

  سلام

  1. اول نزم افزار malwarebytes رو از لینک زیر دانلود کن و سیستمتو باهاش اسکن کامل کن.
  2. با استفاده از نرم افزار Your Unistaller یکبار کامل IDM رو پاک کن و مجددا نصبش کن.

  دانلود نرم افزار malwarebytes – سرور 1
  دانلود نرم افزار malwarebytes – سرور 2
  دانلود نرم افزار Your Unistaller
  آموزش کار با نرم افزار Your Unistaller

  MOH3N

  بازم سلام باو من اگر بخام دانلود کنم با استفاده از idm میخاد دانلود بشه ک بازم نمیشه 😐 چی کنم؟

  Amirmani

  از خود مرورگر فایل ها رو دانلود کن

  Reza Lord

  سلام

  مشکل IDM مربوط به بلاک شدن کرک هست و وقتی ورژن جدید منتشر میشه دیگه کرک قبلی کار نمیکنه.
  (پیشنهاد میشه جدید ترین ورژن IDM رو از اینجا به همراه کرکش دانلود و نصب کنی)
  اگر IDM هیچ دانلودی نمیتونه بکنه. مربوط به ضد ویروس/آنتی ویروس هست و IDM در لیست برنامه های مخرب قرار گرفته که باید IDM رو از لیست خارج کنی تا بتونه دانلود کنه.
  برخی اوقات فایروال ویندوز به برنامه ها گیر میده که باید فایروال رو در حالت خاموش قرار بدی تا مشکلی پیش نیاید.
  ضد ویروس/آنتی ویروس ممکن هست یه سایت رو در لیست سیاه قرار بده که با بیرون بردن اون سایت از لیست مشکل برطرف میشه.
  برخی اوقات با غیر فعال کردن ضد ویروس/آنتی ویروس نمیشه از سایتهای بلاک شده استفاده کرد.
  در آخر هم بررسی کن که به اندازه کافی فضای خالی برای ذخیره فایل های دانلود شده بر روی هارد دیسک وجود داشته باشه.

  MOH3N

  خب نمیشه بصورت خودکار میره با idm دانلود کنه چی کنم؟

  MOH3N

  مستر من اصلا انتی ویروس ندارم

  Amirmani

  برای اینکه با خود مرورگر دانلود بشه از روش های زیر میتونی استفاده کنی:
  روش اول: اول IDM رو باز کن از منوی Downloads گزینه Options رو بزن بعد وارد سربرگ General شو، همون جا کلیه ی مرورگرهایی که IDM باهاش کار داره نوشته
  بعد مرورگری که مورد نظزته رو تیکش رو بردار و OK رو بزن.
  روش دوم: دستت رو بگذار رو کلید Alt و سپس رو لینک مستقیم دانلود کلیک کن.

  MOH3N

  ممنون

  MOH3N

  ممنون از کمکتون

  ali

  سلام چندوقتی است که من هرفایلی باهرحجمی حتی 1مگ میخوام دانلودکنم تابالای90درصددانلودمیشه وبعدیکدفعه قطع میشه دوباره ازاول شروع به دانلودمیکنه این کارراچندبارپشت سرهم انجام میده ودراخرکامل متوقف میشه بدون اینکه چیزی دانلودشودودربعضی مواقع باتکرارمکرردانلودفایل کامل دانلودمیشود البته شایدازهر10موردیکی اینطوردانلودمیشد ممنون میشم اگه کمکم کنید

  Amirmani

  سلام

  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.

  حمید

  فوق العاده بود. بسیار ممنون

  سینا راد

  سلام دانلود فایلم 100% کامل شده بود اون مرور آخری که نرم افزار انجام میده وبعدش فایل قابل استفاده است به علت خاموش شدن ناقص موند دوباره که ادامه دانلود رو زدم از 13% شروع کرد فایل مورد نظرم رو هم کامل دارم اما درست کار نمیکنه ایا راه حلی برای کامل شدن فرایند دانلود هست

  Admin

  سلام دوست عزیز
  اگر فایلی که دانلود کرده‌اید، قابلیت ریکاوری داشته باشد شاید بتوانید این کار را انجام بدهید (با WinRAR Recovery Corrupted File)

  هما

  سلام
  با توجه به اینکه همه موارد گفته شده در صفحه رو انجام دادم هنوز IDM من دانلود نمی کنه و میگه احتمالا Firewall اون رو block کرده.
  ویندوزم 7 هست و Firewall هم off هست.
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  با سپاس فراوان

  Amirmani

  سلام

  1- از منوی استارت Control panel را انتخاب کنید.
  2- در این مرحله نمایش آیکون ها را به Small icons تغییر دهید و روی Windows Firewall کلیک کنید.
  3- حالا روی Allow a program or feature through windows firewall کلیک کنید.
  4- در پنجره ای که باز میشود تیک گزینه ی internet download manager را بزنید و با توجه به نوع اینترنت خود تیک home یا public یا هردو را بزنید و بر روی OK کلیک کنید.
  توجه: اگر internet download manager در لیست موجود نبود، روی allow another program کلیک کنید و از آنجا دانلود منیجر را انتخاب کنید و روی add کلیک کنید تا به لیست اضافه شود. سپس مرحله 4 را انجام دهید.

  سعید

  عالییییییییییییییییییی

  deniz

  سلام.
  من وقتی می خوام فیلمی رو دانلود کنم یا هرچیز دیگه ای که حجمش یه کم زیاد باشه(مثلا از 30مگ به بالا)فایل نصفه دانلود میشه.ینی مثلا وسطش یا ارور میده یا وقتی دانلود میشه یک چهارم فایل هست.مشکل از کجاست؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  عوامل مختلفی می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود که با آزمون و خطا باید مشکل را بیابید.
  ابتدا با دانلود منیجر دیگری مثل ایگل‌گت دانلود را تست کنید. اگر مشکلی نبود یا IDM مشکل پیدا کرده است و یا اینکه فایروال یا آنتی ویروس مانع از عملکرد صحیح IDM می‌شود.
  IDM را حذف کنید و پس از ریست ویندوز، مجدداً آخرین نگارش آن را نصب کنید.
  اگر با دانلود منیجرهای دیگر هم همین مشکل را دارید، ISP‌ (سرویس دهنده اینترنت) را بصورت موقت تغییر داده و مشکل را بررسی کنید.
  برای این کار می‌توانید با فعال کردن طرح‌های یک روزه از اینترنت موبایل کمک بگیرید.

  – موفق باشید

  ساینا

  سلام دوست عزیز
  من از گوگل کروم استفاره میکنم از وقتی کروم آپدیت کردم
  با آی دی ام به مشکل خوردم
  موقع دانلود، کروم زودتر دانلود میکنه و آی دی ام اخطار میده
  برخی از سرورها اجازه درخواست دانلود دوباره یک فایل را نمی دهند
  مرورگر شما اولین درخواست رو فرستاد
  برای انجام دانلود با آی دی ام به عمومی-کلیدها بروید وقتی روی لینک کلیک میکنید کلید مورد نظر را نگه دارید تا آی دی ام زودتر از مرورگر درخواست دانلود ارسال کند
  کلید Ins
  مرورگر کار میکند

  HTTP/1.0 403 Forbidden

  همه راه ها رو رفتم…
  درست نمیشه لطفا کمکم کنید……

  Reza Lord

  سلام

  همیشه بعد از آپدیت کروم. آپدیت IDM با تاخیر منتشر میشه، باید صبر کنی تا آپدیت IDM بیاد تا با هم سازگاری پیدا کنن.
  البته تا اون موقع میتونی از این راه حل استفاده کنی:
  1- روی لینک دانلود کلیک راست کن و گزینه Copy Link Location رو بزن.
  2- نرم افزار IDM رو باز کن و لینک رو به بصورت دستی در قسمت Add URL وارد کن.

  توی build بعدی این مشکل حل میشه، صبور باشید.

  faranak

  سلام.من یه چن وقتیه نمیتونم با idm فیلم دانلود کنم.خطا میده که فایل یافت نشد تو چن سایت امتحان کردم میشه راهنمایی کنین؟ممنون

  Amirmani

  سلام

  احتمالا پروکسی فعال دارید یا قبلا فعال کردید برای همین به تنظیمات برید و غیر فعالش کنید، در غیر این صورت با مرورگر دانلود کنید ببینید دانلود میشه یا نه!

  Admin

  سلام دوست عزیز
  با آزمون و خطا باید مشکل را بیابید. اگر با هیچ فرمت دیگری در IDM مشکلی ندارید، مشکل از IDM نیست و به احتمال زیاد مشکل به سایت‌هایی که فایل‌ها را از آن دانلود می‌کنید برمی‌گردد.
  در هر صورت برای ریست تنظیمات IDM، می‌توانید آن‌ را Uninstall کرده و پس از ریست ویندوز مجدداً نصب و فعال کنید.

  – موفق باشید

  farhad

  سلام دوست عزیز idm حجم هیچ فایلی رو نمیتونه شناسایی کنه و خطای cannot open internet socket رو میده چجوری این مشکل رو حل کنم؟ با تشکر

  farhad

  ویندوزم 10ه فایر وال رو خاموش کردم بازم نشد آنتی ویروس رو کلا پاک کردم بازم نشد . پروکسی رو چک کردم فعال نبود. با مرورگرم که گوگل کروم هست میتونم همه فایل ها رو دانلود کنمولی شدیدا نیاز به زمان بندی دانلود هام دارم اگه میشه راهنمایی کنید برای رفع مشکلم .

  Amirmani

  سلام

  1. کیلدهای Windows + R رو فشار دهید تا پنجره Run باز شود.
  2. عبارت netsh winsock reset را وارد کرده و اینتر کنید.
  3. عبارت netsh int ipv4 reset را وارد کرده و اینتر کنید.
  4. اگر از پروتکل IPV6 استفاده میکنید (در کشور ایران این قابلیت پشتیبانی نمی شود) عبارت netsh int ipv6 reset را وارد کرده و اینتر کنید.
  5. سیستم خود را reboot/راه اندازی مجدد کنید و از Internet Download Manager استفاده کنید.
  توجه: قبل از راه اندازی مجدد سیستم تمامی برنامه های در حال اجرا را برای جلوگیری از ذخیره نشدن و از دست دادن اطلاعات ببنید!

  farhad

  هرکدوم از عبارت ها رو وارد کردم و اینتر کردم . واسه هرکدوم یه پنجره باز میشه و سریعا بسته میشه بهرحال من سه بار پنجره run رو اجرا کردم ( هر بار یکی از دستور ها رو در run اجرا کردم ) سیتمم رو restart کردم ولی متاسفانه مشکل حل نشد.

  Amirmani

  طبق این راهنما عمل کنید، البته در آخر یکبار IDM را بسته و باز نمایید.

  Reza Lord

  سلام

  در پنجره‌ی اصلی برنامه‌ی IDM از منوی Downloads وارد Options شوید.
  سپس به بخش Proxy / Socks بروید. اگر گزینه‌ی Use proxy و یا Use socks فعال است، آنها را غیرفعال کرده و برروی OK کلیک کنید.
  مجدداً مشکل را بررسی کنید.

  farhad

  amirmani عزیز راه حل دوم هم جواب نداد
  reza lord عزیز ممنون از شما ولی این تیک ها فعال نبودند.
  ممکنه ویروس باعث این مشکل شده باشه؟ اگه اینطوره شما چه آنتی ویروسی معرفی میکنید؟

  Reza Lord

  ممکنه نرم افرار IDM توسط فایروال یا دیوار آتش (آنتی ویروس) به علت مشکوک بودن به ویروس بسته شده باشه. این امر گاهی بعد از آپدیت یا بروزرسانی نرم افزار IDM نیز رخ میده.
  بهتره نرم افزار IDM رو به فایروال اعتماد سازی کنید. نحوه اعتماد سازی در این لینک (با توجه به آنتی ویروس/فایروال نصب شده بر روی سیستم شما) آموزش داده شده.

  monica

  سلام. خیلی مطلب پر کاربردی برای من دستتون درد نکنه، یک سوال. چرا وقتی یک فیلمی رو آنلاین میبینیم دانلود منیجر بیشتر از 10 بار صفحه دانلود فایل رو روی برنامش باز میکنه؟
  منظورم همون اطلاعات دانلود فایل تصویریه

  monica

  هنگام پخش آنلاین تو idm یک پنجره کوچک روی بروزر باز میشه که میتونیم انتخاب کنیم چه کیفیت یا سایزی باشه.
  مال من اون باز نمیشه همه کیفیتها و سایزا بدون هیچگونه محدودیتی باز میشه واسه تایید دانلود. جالب اینه که هی پشت هم تکرار میشه:(

  Admin

  سلام دوست عزیز
  IDM و همچنین افزونه‌ی مربوط به مرورگر مورد استفاده (کروم یا فایرفاکس) را به آخرین نسخه ارتقا بدهید.
  اگر از کروم استفاده می‌کنید تنظیمات را شبیه به لینک زیر انجام دهید:
  افزونه دانلود منیجر (IDM) برای گوگل کروم
  برای دسترسی به تنظیمات مربوط به پنل دانلود در IDM از طریق منوی Downloads/Options در بخش Generals برروی Edit کلیک کنید.

  sobhan

  با سلام من وقتی میخوام یه برنامه دانلود کنم یه ارور میده میگه که :ارتباط با سرور مورد نظر بالاجبار قطع شد. این مورد معمولا نتیجه این است که برنامه ای که در سرور نصب شده است به طور ناگهانی , از کار افتاده , یا دوباره راه اندازی و یا , توسط سرور بسته شده است . هر کاریم کردم درست نمیشه اگه میشه هر چه زود تر راه حلو بهم میشه بگین خیلی ضروریه

  Reza Lord

  سلام

  مودمتون رو یکبار خاموش و روشن کنید و یا اینکه اگه DNS ست کردید غیر فعالش کنید.

  محسن

  سلام
  حجم فضای خالی درایو c بنده 61 گیگ فضای خالی داره وقتی میخام یک فایل 37 گیگی رو دانلود کنم خود آی دی ام ارور کمبود فضای خالی رو میده.و میگه جاشو عوض کن وقتی یه درایو دیگه که 100 گیگ خالی داره رو برای دانلود مشخص میکنم باز هم میگه درایو سی جا نداره. لطفا راهنمایی کنید

  Reza Lord

  سلام

  براي همه فايل ها همين مشکل وجود داره؟ يه فايل با حجم زير 10 مگ دانلود کنيد ببينيد باز هم ارور ميده يا نه.

  Amirmani

  سلام

  IDM قبل از دانلود کامل فایل اون رو به صورت پارت پارت تو temp خودش ذخیره میکنه بعد که کامل شد به محل اصلی میریزه.
  شما ببینید تو هر دوتا آدرسی که تو این عکس دورش خط کشیدم فضای کافی دارید یا نه؟

  برای انتقال هم باید مسیر پوشه temp رو تغییر بدید بصورت زیر:
  به تب زیر از IDM رفته و به آدرسی که داخل این عکس مشخص کردم برید.
  سپس کلیه محتویات این پوشه رو کات/ Cut کرده و سپس به درایور دیگری (غیر از درایو ویندوز C) منتقل کنید.
  (همه محتویات این پوشه رو داخل پوشه دیگری به نام IDM مثلا در درایو D انتقال بدید)

  حال دکمه Browse رو زده و سپس آدرس پوشه IDM در درایو D رو بدید و OK کنید.

  mohammad

  سلام دستتون درد نکنه منم مشکل فرهاد رو داشتم با همون جواب اول شما ام حل شد مرسی

  ali

  سلام
  هنگام دانلود کردن بوسیله زمان بندی ، دانلود تمام لینکها به غیر از اخرین لینک با خطا مواجه میشه و دانلود اخرین لینک رو فقط خطا نمیده بقیه رو بعد چند ثانیه خطا میده تا بره به لینک اخر برسه
  میشه کمک کنید .
  ممنون

  Amirmani

  سلام

  لطفا یه عکس از تنظیمات زمانبندی صف بذارید، به احتمال زیاد تنظیماتتون درست نیست.

  roya

  من وقتی میخوام فایلی رو دانلود کنم ارور میده و میزنه some sites do not allow requesting the same file twice. و دوباره این پیام میاد
  لطفا راهنمایی کنید . ممنون

  Amirmani

  سلام

  1. به تنظیمات IDM برید و روی تب Downloads کلیک کنید.
  Options-> Downloads
  2. در تب Downloads گزینه ای که در این تصویر مشخص شده رو پیدا و فعال کنید.
  3. اگر مشکل حل نشد (که میشه) دوباره به تنظیمات IDM برگردید. به تب General بروید و گزینه Keys رو پیدا و روش کلیک کنید.
  Options-> General-> Keys
  4. تیک گزینه هایی که در این تصویر مشخص شده رو بزنید.
  از این پس موقع کلیک روی لینک های دانلود، کلید Alt رو نگه دارید. تا مرورگر رو مجبور کنید دانلود رو به IDM بسپاره.

  سارا

  سلام.خسته نباشید.من دیشب میخواستم یه سری فایل رو دانلود کنم برای این کار queues ایجاد کردم و همه لینک دانلودارو تو اون قرار دادم و براش زمان بندی مشخص کردم ولی صبح که بلند شدم متوجه شدم که فقط دو تا از فایلا رو تا 99 درصد دانلود کرده و قطع شده …resume رو زدم ولی ارور میداد که ارتباط با سرور قطع شده و نمیتونه دانلود کنه.چیکار کنم؟..اینم بگم که تو اون سایت برای دانلود بعد از کلیک به صفحه ی دیگه ای منتقل میشی و باید گزینه رد تبلیغو بزنی ولی من رو لینکا کلیک کردم و گزینه (با idm دانلود کن ) رو زدم آیا مشکلم به خاطر اینه؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  این آموزش رو مطالعه کنید، در صورتی که مشکلتون برطرف نشد اطلاع بدید بیشتر راهنمایی کنیم.

  سارا

  خیلی ممنون ولی اینکارو انجام دادم ارور میده که آدرس اشتباهه

  Reza Lord

  سلام

  دوست عزیز به دستور زیر عمل کنید.
  مثلا من فایل 123abc.mkv رو میخوام به صورت غیر مستقیم دانلود کنم.
  1- http://www.address-site.com/d165w4a65d6a4d6a1d6w46 هم لینک غیر مستقیم فایل باشه.
  2- میزنم رو دانلود با تاخیر و سرعت کم.
  3- یک لینک دو ساعت (تایم لینک بستگی به تنضیمات سایتش داره) بهم میده به نام http://www.address-site.com/d165w4a65d6a4d6a1d6w46/123abc.mkv
  4- فایل دانلود میشه بعد روی 99 درصد قطع میشه.
  5- میرم ادامه دانلود میزنم نیمشه.
  6- میرم تو IDM بازیابی آدرس دانلود (restroy adress download) رو میزنم.
  7- یک پنجره کوچک باز میشه با موس میبرمش پایین (نباید بسته بشه).
  8- صفحه ای که فایل رو از اونجا دانلود کردم باز میشه http://www.address-site.com/d165w4a65d6a4d6a1d6w46
  9- دوباره دانلود با تخیر و سرعت کم رو میزنم و روی لینک ساخته شده کلیک میکنم.
  10- IDM پیغام آدرس بازیابی شد رو میده و بعد روی فایل کلیک میکنم و ادامه رو میزنم 100% میشه.
  توجه کنید: در صورتی سایتی که فایل رو از اونجا دانلود کردید به هر نحوی خراب بود میتونی یک لینک دیگه پیدا کنی و ادامه رو از اون لینک بدی، یعنی وقتی بازیابی رو زدی و صفحه سایتی که دانلود کردی باز نشد یا لینک دانلود نداد سریع از یک سایت دیگه برو لینک دانلود رو پیدا کن و روش کلیک کن، سپس IDM مینویسه آدرس بازیابی شد و میتونی فایل رو ادامه دانلود کنی.

  Amirmani

  سلام

  بله. احتمالا به دلیل مستقیم نبودن لینک‌ها این مشکل بوجود آمده است.
  در بخش Scheduler (نرم افزار IDM رو باز کنید و برروی تصویر ساعت کلیک کنید)، گزینه‌ی Number of retries for each file if downloading failed را فعال کنید و عدد 10 را در مقابل آن وارد کنید.
  در اینصورت در صورت عدم اتمام دانلود فایل‌ها، پس از 10 بار تلاش، فایل‌های بعدی شروع به دانلود خواهند کرد.

  محمد

  سلام
  ی مدته هر وقت میخام ی فایل با لینک مستقیم دانلود کنم ی تب باز میشه پیغام
  The transfer attempted appeared to contain a data leak!
  میده ولی لینک های غیر مستقیم بدون مشکل دانلود میشن
  ممنون میشم کمک کنید

  Amirmani

  سلام

  این مشکل توی سایت خاصه یا همه سایت ها؟

  sajad

  با سلام
  من ادامه دانلود رو درIDM می زنم به جای صفحه مرورگر مورد نظر offic باز می شه راهنمایی کنید

  Amirmani

  سلام

  ابتدا بهتر بود سوالتون رو در “آموزش رفع تمام مشکلات دانلود نشدن فایل ها با IDM” می پرسیدید، اما جواب سوالتون؛ از سایتی دانلود می‌کنید که قابلیت Resume یا ادامه دانلود را ندارد، در نتیجه یک فایل html به‌جای فایل اصلی دانلود می‌شود و احتمالاً فایل‌هایی با فرمت html در سیستم شما بورت پیش‌فرض توسط ورد اجرا می‌شوند.
  باید از سایت‌هایی دانلود کنید که قابلیت Resume دارند.

  PooRYA_zi

  خسته نباشید عالی بود ممنون از راهنمایی

  Arman

  سلام با این Error چکار کنم “ارتباط توسط سرور مورد نظر بلاجبار قطع شد،این مورد معمولا نتیجه این است که برنامه ای که در سرور نصب شده است به طور ناگهانی از کار افتاده و یا از نو راه اندازی یا توسط سرور بسته شده است”…. این پیغام واسه هر سایت خارجی که میزنم میاد…یه چند روزه اینجوری شده…چند بارم IDM رو حذف و دوباره نصب کردم اما بی فایده است

  Amirmani

  سلام

  چند تا دلیل میتونه داشته باشه؛
  – اول اینکه مدت زمان لینک ممکنه تموم شده باشه و منقضی شده باشه
  – و اینکه اگه تعداد کانکشن ها در ای دی ام 32 تا است تعداد کانکشن ها رو برروی 16 قرار بدید و بعد دانلود کنید ببینید باز هم همین مشکل رو داره ؟
  – لینک رو رفرش بدید و لینک جدید دریافت کنید

  arman

  راهها رو رفتم اما برطرف نشد عزیز…

  Amirmani

  حتما امکان نداره که اشکال از IDM شما باشه!!
  مشکل ممکنه از سرورهای دانلود سایت مرجع که ازش دانلود می کنید باشه یا اینکه پهنای باندش ضعیف باشه.
  شما چند سایت دیگه هم امتحان کنید ببینید همین مشکل رو داره؟!
  ضمنا آنتی ویروس و فایروال خودتون رو غیرفعال کنید سپس لینک رو رفرش بدید و مجددا امتحان کنید.

  mohammad

  اگر تیک گزینه اول را بزنیم
  باید چی کار کنیم؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  متوجه منظورتان نشدم، لطفا واضحتر توضیح دهید.

  Ramtin

  سلام و عرض خسته نباشید ، بعضی اوقات که اینترنت قطع میشه دانلود ها هم قطع میشن که وقتی روی اون ها کلیک میکنم و گزینه ی stop رو میزنم گزینه ی resume روشن نمیشه که روش کلیک کنم و وقتی جای دیگه کلیک کنم و دوباره روی اون دانلود کلیک کنم باز گزینه stop روشن هست ، این ها در حالی هست که اون دانلود قطع شده !

  Reza Lord

  سلام

  این به خاطر error در کانکت شدن هست کمی صبر کنین درست میشه اگه نشد در ری استارت بعدی سیستم درست شده.
  اما در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشد با برنامه IObit Uninstaller از ریشه پاک کنید idm را ریستارت کنید و آخرین نسخه از idm را از این لینک دانلود و نصب کنید و با کرک جدید از این لینک فعال سازی کنید امتحان کنید.

  Admin

  سلام دوست عزیز
  مشکل از IDM است. آخرین نسخه‌ی IDM را نصب کنید. به احتمال زیاد مشکل برطرف می‌شود.
  اگر مشکل حل نشد با یکبار Restart ویندوز و یا بستن فایل IDMan.exe در Task Manager و اجرای مجدد IDM مشکل بطرف می‌شود.

  رسول

  با سلام و ادب
  چطور میشه همون اندازه ای که دانلود میکنیم رو بتونیم ببینیم و اگه با این مرورگر نمیشه با چه مرورگری میشه .
  لطفا اگه ممکنه زودتر جوابمو بدید .
  با بشکر

  Admin

  سلام دوست عزیز
  متوجه منظورتان نشدم، لطفا واضحتر توضیح دهید.

  sajjad

  سلام.من هر کاری میکنم نمیشه از youtube فیلم دانلود کنم.مشکل فایروال رو هم حل کردم.البته میتونم فیلم هارو جور دیگه دانلود کنم اما من برای دانلود شبانه حتما باید فقط ازidm استفاده کنم که با اونم نمیشه و همه راه حل هارو از سایت تون امتحان کردم ولی نشد.چیکار کنم؟شما نرم افزاری رو میشناسید که هم بشه ازyoutube دانلود کرد و هم حالت زمان بندی شبانه داشته باشه؟جواب رو بی زحمت به ایمیلم ارسال کنید.صمیمانه متشکرم

  Reza Lord

  سلام

  افزونه برای دانلود از یوتیوب هست و سرعتشم خیلی خوبه، اما اگه میخوای زمانبندی بهشون بدی باید از یه سایت تبدیل لینک مستقیم استفاده کنی.
  باید لینک های دانلود که از یوتیوب دریافت میکنی رو تبدیل کنی به لینک مستقیم، بعد از تبدیل کردن به لینک مستقیم میتونی لینک رو بذاری تو idm و هر وقت خواستی دانلود کنی.
  سایت زیر لینک های یوتیوب رو هم پشتیبانی میکنه و کیفیت های مختلفی در اختیارت میذاره.
  برای ورود به سایت اینجا کلیک کن.

  m

  واقعا عالی بود خیلی کمکم کرد . ممنونم

  صادق

  باسلام
  وقتی یک فایل 700 مگ رودانلود میکنم در 92% دانلودر با سرعت زیادی کانکت دیسکانکت میشه و سرعت دانلودم 0 میشه.لطفا راهنماییم کنید

  Amirmani

  سلام

  کانکشن های دانلود را اگر برروی 32 هست برروی 16 قرار بدید. اگر مشکل حل نشد باز هم پایینتر بیارید ببینید درست میشه ؟
  ضمنا چند فایل پرحجم دیگر هم تست کنید ببینید همین مشکل را داره یا نه ؟ شاید ممکنه ایراد از سرور خود سایت باشه…

  atousa

  با سلام
  من چند تا فایل تصویری دانلود کردم که به جای اینکه توی قسمت سایز حجمشونو بزنه ، زمان فایل رو زده .

  چرا ؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید خیلی مهمه

  Reza Lord

  سلام

  ستون مورد نظر رو بکشید به قسمت مورد نظرتان. زمان توی ستون Time Left مینویسه.

  atousa

  ممنون بابت جواب
  چند تا فایل تصویری دارم که فرمتشون ts هست و وقتی که با vlc بازشون میکنم ساعت پخش رو فقط 00:00 نشون میدن و تا اخر فایل همینجور می مونه.
  چرا ؟
  این نوع فرمت مشکلی داره ؟

  atousa

  ببخشید یه سوال دیگه داشتم:
  اینکه چرا جای سایز و تایم فایلها تغییر کرده و توی ستون مورد نظر نیستن ، بنظرتون ربطی به فرمت فایل ها داره ؟
  اخه تا بحال به این مورد برنخورده بودم واسم عجیب بود

  atousa

  عذر میخوام فکر میکنم سوالمو اشتباه متوجه شدید .
  در حالت معمول و در کادر استارت دانلود ما سایز فایل رو میبینیم ولی واسه من زمان فایل اومد .
  و بعد وقتی دانلود شد در ستون مربوط به سایز فایل به جای نشان دادن سایز فایل در ستون مربوط به سایز برای من تایم فایل نشان داده شده .چرا ؟
  آیا فایل من مشکلی داره ؟

  Reza Lord

  کاش از همون اول این جوری با جزئیات میگفتید.
  بله در اکثر مواقع این گونه فایل ها مشکل دارند و ممکنه در آخر فایل سالم و قابل مشاهده باشه و ممکنه که نباشه! به نظرم کلا قید این فایل رو بزنید.

  Amirmani

  سلام

  احیانا این ویدیوها رو از تلوبیون دانلود نکردید؟ چون دانلود دستی تلوبیون هم دقیقا به همین شکل هست و فرمتش هم ts هست/به نظر من این فرمت مشکل خاصی نداره و با Potplayer ,Kmplayer به راحتی پخش میشه، در صورت نیاز میتونید اون رو با استفاده از نرم افزار های تبدیل به فرمت هایی نظیر mp4.avi تبدیل کنید.

  atousa

  سلام . ممنون بابت پاسخگویی و راهنماییتون .
  میخواستم بدونم منظور از مشکل داشتن فایل ها اینه که ممکنه ویروسی بوده باشن یا مشکل دیگه ای ؟؟؟
  من فایل ها رو پاک کردم ولی خب میخوام بدونم که ایا ممکنه تاثیر مخربی واسه سیستمم داشتن باشن یا نه ؟؟؟
  اخه من تا بحال با همچین موردی برخورد نداشتم اینه که حساس شدم بابت ویروس و هک و اینجور مسائل ….

  Reza Lord

  خیر عزیز ربطی به ویروس نداره!! شما یا فایل رو بد دانلود کردی یا از اول مشکل دار بوده.
  اگه فیلمه از جای دیگه دانلود کنید. در صورتی مشکل از idm هست که موارد دیگه ای از سایت ها معتبر هم همین اتفاق واستون افتاده باشه…

  atousa

  ممنونم

  علی

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت مدیر های عزیز که جواب همه رو میدن …
  من از بعضی سایت ها که می خوام دانلود کنم وقتی میزنم دانلود شروع بشه .. اون دانلود هایی که قابلیت ایست ; ندارد .. فوقش تا 5 درصد دانلود می کنه و بعد می گه سرور مشکل داره بعد از مدتی دوباره امتحان کنید ..

  به چه دلیل لینک دانلود هایی که قابلیت ایست ; ندارد .. دانلود نمیشه ؟؟ باید چی کار کنم ؟؟

  Reza Lord

  پاسخ شما در این لینک داده شده است!

  سروناز

  سلام. مرسی از سایت خوبتون. به من کمک کرد، واقعا دانلود منیجر رو لازم داشتم.
  تشکر!

  کاظمی

  مشکل idm من اینه که وقتی داره یه فایلی رو دانلود می کنه هنوز دانلود تموم نشده دوباره شروع می کنه از نو دانلود می کنه و این پروسه تکرار میشه…ممنون میشم راهنمایی کنین.

  Reza Lord

  سلام

  میتونه مشکل از کرک برنامه باشه، IDM فعلی رو Uninstall کن، بعد آخرین ورژن رو بدون اینکه کرکش کنی به صورت آزمایشی استفاده کن، ببین بازم همون مشکل رو داری یا نه، نتیجه رو اعلام کن.

  Sh

  سلام وقت بخیر .
  من ی مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنین.وقتی با idm دانلود میکنم ،فایل کامل دانلود میشه ،حتی تو خوده برنامه idmهم میزنه کامل،ولی فایل تو پوشه ی دانلود نیس.
  باید کجا پیداش کنم؟ و چه کاری باید انجام بدم ک اینطوری نشه؟

  Amirmani

  سلام

  از منوی برنامه گزینه Options رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده سربرگ Save to رو انتخاب کنید و مسیر فایلها رو با توجه به پسوندهاشون مثلا video یا music یا compressed و… عوض کنید.

  Sh

  بله ممنونم.ولی من الان ی سری فایل دانلود کردم ک نیستن . میخوام اونارو پیداکنم.

  Amirmani

  اگر فایل ها رو هنوز توی لیست IDM دارید برروی فایل راست کلیک کنید و گزینه Open folder بزنید، در این صورت پوشه محل ذخیره فایل مورد نظرتون باز میشه.

  مهران

  دمتون گرم بذار ببینم مفید هستن یا نه

  رضا

  سلام
  گاهی وقتها فایلی به انتهای دانلود رسیده و فقط 1 یا 0 ثانیه از دانلودش مانده اما IDM ادامه اون رو دانلود نمیکنه و ارور میده و اگه روی اون ارور کلیک بکنیم تمام فایلی که دانلود کرده بود پاک میشه و از اول شروع به دانلود کردن میکنه ! چطور میشه از این مشکل عبور کرد و یا کاری کرد که دیگه از اول دانلود نشه .
  ممنون

  Amirmani

  سلام

  این ممکنه مربوط به سرور دانلود باشه و همچنین افت کیفیت و قطعی های احتمالی اتصال اینترنت شما و یا pause کردن مکرر دانلود٬ در مواقعی هم مربوط به کرک IDM هست.

  فرید

  با سلام و احترام
  من جدیدا نرم افزار emule اکستریم رو روی کامپیوتر نصب کردم و این نرم افزار به تنهایی درست کار میکنه اما وقتی هم زمان idm هم دانلود میکنه یا حتی وقتی idm به تنهایی دانلود میکنه، بعد یکی دو ساعت یا کمتر، کلا هم دانلود منیجر و هم ایمیول دیگه دانلود نمیکنن و سرعت دانلود صفر میشه . بعد از رستارت کردن کامپیوتر، مشکل برطرف میشه ولی باز اگه idm رو دانلود باشه همین مشکل تکرار میشه . جالبه که قبلا این دو نرم افزار رو داشتم و بدون مشکل با هم کار میکردن و جالبتر اینکه روی اون یکی سیستم هم که فقط idm هست، همین مشکل به وجود اومده . idm جدید رو هم نصب کردم باز هم مشکل حل نشده . لطفا راهنمایی کنید .

  علی

  عالی تشککککککککککککککککککککر

  علی

  عالی بود تشککککککککککککککککککککر

  حمید

  سلام خسته نباشید
  من یه سری فایل زیپ رو برای دانلود توی صف گذاشتم .وقتی دانلود شده اسمشون به troubleshooting تغییر کرده و اخرشون پسوند aspx نوشته .قبلا که فایل هام فییلم بود با نوشتن mkv درستشون می شد ولیی الان با نوشتن rar درست نمیشه .ممنون میشم اگه بگین راه حل این مشکل چیه

  Amirmani

  سلام

  به احتمال زیاد سروری که قصد دانلود از اون رو داشتید، Resume را برای دانلودهای شما پشتیبانی نمی‌کرده و به همین دلیل فایل‌های aspx دانلود شدن.
  باید مجدداً فایل‌ها را بصورت یکسره و بدون قطعی دانلود کنید. توجه داشته باشید که فایل‌هایی را می‌توان در صف دانلود قرار داد که لینک‌هایی مستقیم داشته باشن.

  Reza Lord

  سلام

  احتمالا اینترنت شما قطع بوده و یا آدرس دانلودی فــیلـتر بوده و IDM نتوانسته به سرور دسترسی پیدا کنه (به جاش با یک صفحه مواجه شده!) در نتیجه به جای فیلمها یک صفحه وب را دانلود کرده.
  حالا اگه فیلم به صورت کامل دانلود شده و فقط اسم و پسوند عوض شده (که امکانش خیلی کمه) پسوند را عوض کنید و اگر فایل rar چند تکه بوده باید به این صورت تغییر نام بدید:
  txyz.part1.rar
  txyz.part2.rar
  txyz.part3.rar
  و به همین صورت تا آخر، باید به صورت صحیح هم نامگذاری کنید، یعنی نام part4 را part2 قرار ندهید! اگر هم که فایل دانلود نشده که باید از اول دانلود کنید.

  محمد

  سلام دوستان خیلی خیلی خوب و به درد بخور بود خدا خیرتون بده ممنون ومتشکرم از زحماتتون. سوالی هم داشتم از شما عزیزان اینکه ایا راهی هست که هر فایلی رو بشه با همون نامی که ذخیره شده حالا چه فارسی وچه انگلیسی دانلود کرد و نیازی به نوشتن انم به صورت دستی یا کپی و پیس نباشه؟ باز هم ممنونم

  Amirmani

  سلام

  خیر. فایل‌ها با نامی که در سرور مبداء ذخیره شدن در IDM نامگذاری میشن.

  moji

  با سلام داداش من مجبور کردن دانلود فایل رو میزنم ولی هر دکنه ای رو که نکه میدارم فایده نداره و فایل دانلود نمیش

  Amirmani

  سلام

  الان مشکل شما دقیقا چیست ؟ لطفا واضحتر توضیح بدید تا شما رو بهتر راهنمایی کنیم.

  mohsen

  سلام خسته نباشید.یه چند وقتیه که idmدقیقا موقعی که اینترنت رایگانم زمانش شروع میشه سرعتش به شدت میاد پایین و هی قطع و وصل میشه.این در حالیه که با یه دانلودر دیگه دانلود میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد و اصن پهنای باندم پایین نمیاد که بگم از اونه.ممنونتون میشم بگید مشکل از کجاست

  رامین

  ممنون

  حسن

  سلام ممنون از سایت خوبتون . من یک دانلود منیجر دانلود کردم ولی حالا میخوام حذفش کنم ولی تو هیچ جا اثری از اون نیست بعد وقتی که میخوام فایلی رو دانلود کنم پیغام میده که باید دانلود منیجر را خریداری کنید !!!
  الان دانلود منیجر از کار افتاده و هرچی رو ک میخام دانلود کنم پیغام میده سریال جعلیه بعدش پیغام خرید سریال میده…باید چیکارکنم ک باز فعال شه ؟؟

  Reza Lord

  سلام

  شما یک بار idm رو با نرم افزار Total Uninstall یا Your Unistaller + آموزش استفاده از Your Unistaller (پیشنهاد ما نرم افزار Your Unistaller است) کامل حذف کنید (موقع حذف full uninstall رو انتخاب و بعد از آنیستال یکبار سیستم رو ریستارت کنید)
  ویندوزتون که بالا اومد اینترنت رو قطع کنید. idm رو نصب و طبق این آموزش نرم افزار رو پچ کنید.

  حسن

  داداش ممنون بابت توضیحات ,,
  فقط مشکل اینجاست که کلا کامپیوتر من دیگه چیزی رو نمیتونه دانلود کنه !!
  حتی از طریق گوگل کروم !!!
  تا میزنه می گه اینرنت دانلود منجر شما 15 روز از ثبت نام گذشته و باس دوباره ثبت نام کنید و شماره سریال اینا می خواد ..
  هیچی و نمیشه دانلود کرد …
  به نظرت راه حلش چیه ؟!

  Amirmani

  سلام

  برای اینکه با خود مرورگر دانلود بشه از روش های زیر میتونی استفاده کنی:
  روش اول: اول IDM رو باز کن از منوی Downloads گزینه Options رو بزن بعد وارد سربرگ General شو، همون جا کلیه ی مرورگرهایی که IDM باهاش کار داره نوشته
  بعد مرورگری که مورد نظزته رو تیکش رو بردار و OK رو بزن.
  روش دوم: به صفحه دانلود مورد نظرت برو و دستت رو بگذار رو کلید Alt از صفحه کلید و سپس رو لینک مستقیم دانلود کلیک کن.

  سپس از طریق این لینک اقدام به دانلود و نصب پچ کنید.

  هانشان بیژا

  سلام.خسته نباشید.سوالی داشتم.در حالت عادی معمولا برای دانلود مشکلی ندارم و اگر باشه با توضیحات خود سایت اینترنت دانلود منیجر و بقیه سایت ها برطرفش میکنم.اما مشکلم وقتیه که نود 32 رو نصب میکنم.اون موقع اکثر دانلودهام به صورت data corruption در میاد و همینطور درصد میاد پایین.توی قسمت rules و zone برای IDM تغییرات دادم،اما مشکل بازم هست،مگر اینکه نود را پاک کنم.پیشنهاد شما فقط کاهش کانکشن هاست یا راه دیگه ای هست که هم آنتی ویروسم فعال باشه و هم دانلودهام بدون مشکل انجام بشه؟به خاطر این مشکل بیشتر مواقع سیستمم بدون آنتی ویروسه.
  با تشکر

  Reza Lord

  سلام

  شما ممکنه تنظیمات مربوط به پیکربندی rules and zones رو به درستی انجام نداده باشید، پیشنهاد میکنم یکبار با دقت طبق این راهنما در این لینک تنظیمات رو اعمال و نتیجه رو اعلام کنید.

  هانشان بیژا

  سلام.یادمه قبلا اینکارو چند بار انجام دادم،اما روالش مثل این عکس نبود.یعنی IDM توی قسمت rules نبود که بخوام طبق دستور پاکش کنم.خودم درستش میکردم و روی deny تنظیم و بعد پاکش میکردم،اما اون پنجره ای که طبق شماره 6 باید بیاد،ظاهر نمیشد.بازم اینکارو تکرار میکنم ببینم چی میشه

  گریتینگ

  عالی بود ممنون

  اسماعیل

  سلام، عالی بود.
  ممنون

  میرسید

  سلام، وقت شما بخیر
  من از این نرم افزار استفاده میکنم، جدیداً فایل ها رو دانلود میکنه، به 99% که میرسه، متوقف میشه
  نمی دونم اشکالش کجاست. چند بار توقف زدم و دوباره ادامه… باز هم کامل نمیشه

  Amirmani

  سلام

  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.

  علیرضاموسوی

  نمیدونم چراAdmمن داخل اندروید مینویسه امکان نوشتن روی حافظه خارجی وجود ندارد در اندروید۴.۴ مشکل چیه؟؟؟

  Amirmani

  سلام

  حافظه خارجی گوشیتون پرشده. دانلودها رو توی حافظه داخلی ذخیره و یا اقدام به خالی کردنش کنید.

  Reza Lord

  در اندروید ۴.۴ کیت کت (Kitkat) کلا فقط گالری و فایل منیجر و موزیک پلیر اجازه دسترسی به مموری کارت رو داره.

  Amirmani

  در اندروید 5 به بالا برای نوشتن فایل روی حافظه خارجی نیاز به اجازه جدا داره ADM ولی در اندروید 4 مشکلی نداره.
  در اندروید 4.4 به طور کل اجازه به خیلی از نرم افزار ها داده نشده جز موارد خاص همونطور که Reza Lord عزیز گفتند.
  اگه گوشیتون روت هست این امکان وجود داره که این اجازه تغییر کنه برای اینکار از راهنمایی های موجود در سایت زیر استفاده کنید:
  Fixing external SD card write issue on Android 4.4 KitKat | Techno FAQ
  اما اگه روت نیست راهی برای تغییر دادن این اجازه در اندروید 4.4 (تا اونجا که من میدونم) نیست!

  hana

  سلام من برای دانلود فایل mp4 از بعضی سایتها به مشکل بر می خورم مثل سایت رادیو جوان حتی با فایروال و انتی ویروس غیر فعال هم امتحان کردم ولی باز هم این ارور رو میده :
  امکان برقراری ارتباط موجود نیست چون سرور مورد نظر کاملا امکان برقراری ان را رد کرد . اجازه برقرارب ارتباط بدهد احتمالا سرویس در سرور غیرفعال شده اس idm می شود و یا شما بر روی سیستم خود فایروالی نصب کرده اید که مانع از برقراری ارتباط اگر فایروالی نصب کرده اید لطفا تنظیمات ان را چک کنید که به idm توسط

  Amirmani

  سلام
  1- برای دانلود از سایت مورد نظر باید حتما از ابزار تغییر IP (فــیلــتــر شــکـن) استفاده کنید، قبلاً سرورهاشون مسدود نبود که الان شده و مستقیم نمیشه دانلود کرد.
  2- DNS رو عوض کنید. برای جزئیات بیشتر به مقاله “بهینه‌سازی DNS برای داشتن اینترنتی سریع‌تر” سر بزنید.
  البته می تونید از برنامه DNS Jumper برای این کار استفاده کنید.
  دانلود DNS Jumper
  آموزش DNS Jumper

  Hana

  ممنونم برای پاسخگویی

  محمد

  آقا امیر سلام
  واسه من این تب کوچیک دانلود خودکار فیلم های در پخش میاد…
  ولی یه سایتی این تب اومد و من بستمش… حالا هرکاری میکنم بیاد که دانلودش کنم نمیاد..
  🙁
  🙂
  دمت گرم

  Amirmani

  سلام

  1. ابتدا نرم افزار IDM را باز کنید و از منوی Downloads گزینه Options را انتخاب کنید سپس وارد سربرگ General شوید.
  2. در همان تب General در بخش Customize IDM download panels in browsers: برروی گزینه Edit کلیک کنید.
  3. در پنجره باز شده ابتدا تیک گزینه Don’t start downloading from web-players automatically را بردارید و گزینه Show download panel for protected content which IDM may not download را تیک بزنید.
  4. در آخر هم گزیمنه OK را انتخاب کنید.
  5- برای مشاهده آموزش تصویری اینجا کلیک کنید.

  محمد

  آقا شرمنده این درست نشد راه دیگه ای هم هست؟؟؟
  (لامصب هر فیلمیو میاره…جز اوناییو که تب شونو بستم!!!)

  محمد

  یه جورایی که انگار وقتی تب رو بستم قهر کرده دیگه نمیاد…
  بازم میگم مختصم همون فیلم و دقیقا همون لینک….
  (اینم بگم که فیلمی که پخش میشه لینکی نداده وگرنه به یه طریقی میتونستم دانلود کنم…)

  محمد

  اینم بگم رو مرورگر های دیگه ام امتحان کردم…
  اونام همین حالتو دارن…یه بار کافیه ببندی تا دیگه نیاره…

  Reza Lord

  سلام

  لطفا یک عکس از قسمتی که با عنوان “تب کوچیک دانلود خودکار فیلم” شرح دادید و همچنین آدرس سایت مورد نظر رو برای ما بفرستید تا بررسی بشه.

  سلطانی

  سلام خسته نباشید
  من فایلی رو دانلود کردم تمام شده ولی سیستم خاموش شد و الان که می رم سراغش زده file has been moved در حالیکه اصلا جابه جایی نداشتم کلا پیام کادر پایان دانلود نزدم که باز کنه و … ولی تو صفحه ولی میزم دانلود کامل ولی فایل نیستش

  Reza Lord

  سلام

  با برنامه Everything نام فایل رو سرچ کنید و ببینید در سیستم شما موجود است یا خیر.

  احسان

  سلام. چرا با منینجر در فیس بوک دانلود میشه ولی در یوتیوب دانلود صورت نمیگیره؟ این اخطار میاد.

  http://s9.picofile.com/file/8274813342/Capture.PNG

  Amirmani

  1- برای دانلود مستقیم باید از ابزار تغییر IP (فــیلــتــر شــکـن) استفاده کنید.
  2- از سایت های مستقیم کننده لینک هم می تونید استفاده کنید.
  برای دانلود فیلم در فرمت های مختلف از این سایت در این لینک استفاده کنید.
  3- از افزونه ها هم می تونید استفاده کنید.

  ناشناس

  سلام من مشکلی که تازگیا بادانلود منیجر پیداکردم اینه هرچی دانلود میکنم تا نزدیک به اخرش میره میمونه 100کیلو بایت این حدود کامل نمیشه ولی وسطش این پیغام میاد ای دی ام به حالت یه کانکشن برگشته به اون کیلو بایت که گفتم میرسه دوباره میاد از صفراغاز میکنه چون خودم گذاشتم روش تا کامل نکنه هی ادامه بده حذفشم میکنم با مرورگر دانلود میکنم فایل زیپ که پسورد داره تا جدید نصب کنم پسوردو درست وارد میکنم ایرور میده ویندوز 7تازم نصبش کردم یه هفتم نمیشه خواهشن زودتر جواب سوالمو بدید راهی بگین ویندوز عوض کردنو نخواد

  Amirmani

  سلام

  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.
  در خصوص مشکل دومتون قسمت “دانلود از طریق مرورگر” دقیق متوجه نشدم اگر امکان دارد واضح تر توضیح دهید تا بهتر شما رو راهنمایی کنیم.

  Gader

  سلام
  مشکل من حل شد خدا خیرت بده.

  ندا زارعی

  سلام روزتون بخیر
  من قبلا از این نرم افزار استفاده کردم به مشکلی برنخوردم اما الان که دوباره نرم افزار را گرفتم خطای غیرقانونی بودن … میده لطفا بگید باید چکار کنم
  ممنونم

  Amirmani

  سلام

  قبلا آموزش رفع مشکل پیغام Fake Serial Number در IDM در سایت منتشر شده است.
  شما یک بار idm رو با نرم افزار Total Uninstall یا Your Unistaller + آموزش استفاده از Your Unistaller (پیشنهاد ما نرم افزار Your Unistaller است) کامل حذف کنید (موقع حذف full uninstall رو انتخاب و بعد از آنیستال یکبار سیستم رو ریستارت کنید)
  ویندوزتون که بالا اومد اینترنت رو قطع کنید. idm رو نصب و طبق این آموزش نرم افزار رو پچ کنید.

  خرید بک لینک ارزان

  سلام.ممنون بابت مطالب و وبسایت زیبایی که دارید

  خرید ممبر کانال

  ممنون از سایت خوبتون

  تبسم

  سلام وقت بخیر
  ممکنه کمک کنید …
  جدیدا وقتی فایلهای زیپ همنام رو از یه سایت خاص دانلود می کنم با هر موضوعی که باشن یک محتوای مشترک دارن
  با مسئول سایت مطرح کردم ایشون هم چک کردن اما این مشکل رو نداشتن. ویندوز پی سی رو هم عوض کردم اما مشکل رفع نشد. این مشکل رو تو منیجر اندروید تبلتم هم دارم.

  امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم. ممنون میشم کمکم کنید

  Amirmani

  سلام

  بررسی کنید که از آخرین نسخه‌ی IDM استفاده می‌کنید.

  جوان

  سلام
  با چه نرم افزار و یا اقدامی میشه فیلم رو کم حجم نمود و در کانال تلگرم گذاشت تا دیگر اعضای کانال با حجم کم دانلود کنند و ببینند
  البته نرم افزاری باشه که تبلیغات خاصی نداشته باشه یا نصبش ساده باشه

  Amirmani

  سلام

  بهترین برنامه های کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت؛
  نرم افزار Avidemux
  نرم افزار Handbrake
  نرم افزار Free Video to Flash Converter
  نرم افزار VirtualDub

  فشرده سازی حجم فیلم و ویدیو در اندروید بدون افت کیفیت؛
  ANDROID PIXELS Video Compressor
  Video Dieter 2
  Video Trimmer Guru
  Video Compressor

  علی

  ممنون

  NRJS

  من دانلود منیجر پاک کرده بودم چون فکر میکردم مشکل از اونه الان هنوز اون مشکل داره ……. لطفا راهنماییم کنین

  NRJS

  هنگام دانلود یک سریال همرا با ایمیل و نام میخاد…… میشه اطلاعاتی درباره سریالی که میخاد بهم بدید . ممنون بابت سایت خوبتون

  Amirmani

  سلام

  من متوجه مشکلتون نشدم، اگر امکان داره واضحتر توضیح بدین و تصویر یا متنی از ارور رو قرار بدین تا بهتر شما رو راهنمایی کنیم.
  ولی اگه مشکل با IDM دارید،
  قبلا آموزش رفع مشکل پیغام Fake Serial Number در IDM در سایت منتشر شده است.
  شما یک بار idm رو با نرم افزار Total Uninstall یا Your Unistaller + آموزش استفاده از Your Unistaller (پیشنهاد ما نرم افزار Your Unistaller است) کامل حذف کنید (موقع حذف full uninstall رو انتخاب و بعد از آنیستال یکبار سیستم رو ریستارت کنید)
  ویندوزتون که بالا اومد اینترنت رو قطع کنید. idm رو نصب و طبق این آموزش نرم افزار رو پچ کنید.

  مجتبی

  سلام دوستان من وقتی با دانلود منیجر دانلود میکنم دانلود تمام میشه و به اخر که میرسه ارور میده که فایل شما در حافظه موقط ذخیره شده فقط فایل های زیپ پیغام میده اوکی را که میزنم بسته میشه لطفا راهنمایی کنید.

  Amirmani

  سلام

  فایل هایی که دانلود میشه در پوشه ذخیره شده هم نیست یا باز نمیشه ؟
  مسیر فایل رو تغییر بدید.
  از فــیلــتــر شــکـن استفاده می کنید و این مشکل برای تمام دانلودها اتفاق میفته ؟
  یک عکس از پیغام خطایی (Error) که به شما داده میشه رو برای ما ارسال کنید تا بررسی بشه.

  sepehrizahra

  سلام خسته نباشید ببخشید من چطوری میتونم مشکل دانلود خودکار بعضی از برنامه هایی که اصلا تاحالا نه دانلود کردم و نه جایی دیدمشون رو توی مرورگر غیرفعال کنم.روزی چندتا برنامه از طریق مرورگر دانلود میشه برام برنامه هایی مثل تتو بزن-آنفالویاب پیشرفته-خلافی بگیر و …

  Reza Lord

  سلام

  لینک فایل دانلود شده رو از توی لیست دانلود پاک کردی ؟ اگه نکردی هنوز اینکارو بکن! این پنجره استارت دانلود هم که اومد گزینه: بعدا دانلود شود رو بزن، ببین باز اینطوری میشه یا نه.
  در صورتی که مشکل حل نشد، با استفاده از CCleaner و Adwcleaner سیستم رو اسکن کنید.
  دانلود Ccleaner
  آموزش و دانلود AdwCleaner

  morteza

  سلام خسته نباشيد
  من يه فايل ميخام از يك لينك دانلود كنم،نه با مرورگر دان ميشه نه با اي دي ام
  ميشه لطفا كمكم كنيد؟ ممنون

  https://tg-file.noyes.in/getFile/BQADBAADXgEAAiFmMFI6OHQcSFCGngI/joapp_6.4.0.exe

  Admin

  سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش بدیل تاخیر در پاسخ،
  فایل مورد نظر شما از طریق موبایل و کامپیوتر بررسی شد و بدون مشکل با مرورگر و idm دانلود شد.

  A. A

  سلام. ببخشید من یک فیلم رو با گوشیم دانلود کردم کامل هم اومده بود ولی الان فقط تا دقیقه 43 میاد اعصابم خورده شده

  Admin

  سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش بدیل تاخیر در پاسخ،
  دلایل متفاوتی میتواند وجود داشته باشد؛
  – ممکن است فایل ناقص دانلود شده باشد.
  – ممکن است مشکل از خود فیلم باشد.
  بهتر است به مدیر سایت مربوطه اطلاع دهید.

  Abtin

  سلام خسته نباشید من یه مشکل عجیب داشتم تازگیا با idm فایلها رو دانلود میکنم منتها با یک ارور عجیب مواجه میشم و فایلها بجای اینکه در پوشه ی مدنظرم ذخیره بشن میرن توی پوشه ی temporary لطفا راهنماییم کنین با تشکر

  Admin

  سلام دوست عزیز
  لطفا یک تصویر از پیغام خطایی (Error) که به شما داده می شود را قرار دهید تا بررسی شود.

  akilla

  سلام
  برای من از دیروز مشکلات Idm شروع شده.
  اولش به تعداد کانکشن ها گیر میداد بعدش میگفت به علت محدودست زمانی امکان دانلود وجود ندارد وبعدش هم تا 99 درصد دانلود میکرد بعد دوباره از اول شروع میکرد امکان ایست هم غیر فعال میشد و سرعت هم به یک پنجم کاهش پیدا میکرد
  تا اینکه اومدم کامنت های سایت شما رو خوندم و رفتم تعداد کانکشن ها رو روی 4 تا گذاشتم ولی الان دوباره مثل یکی دیگه از دوستان تا 80 یا 90 درصد میره و باز یهویی میپره از عقب تر مثلا 60 یا 70 دوباره میگیره
  لطفا کمک کنید کلافه م کرده !!!!!!!!!

  Admin

  سلام دوست عزیز
  – آخرین ورژن IDM رو از این لینک و کرک اون رو از این لینک دانلود کنید.
  – سپس idm رو با نرم افزار Total Uninstall یا Your Unistaller + آموزش استفاده از Your Unistaller (پیشنهاد ما نرم افزار Your Unistaller است) کامل حذف کنید (موقع حذف full uninstall رو انتخاب و بعد از آنیستال یکبار سیستم رو ریستارت کنید)
  ویندوزتون که بالا اومد اینترنت رو قطع کنید. idm رو نصب و طبق این آموزش نرم افزار رو پچ کنید.

  مهشید

  سلام. من تا چند روز پیش هر وقت از آپارات می خواستم دانلود کنم، هر کیفیتی که می خواستم رو انتخاب می کردم و اتوماتیک میرفت توسط IDM دانلود می شد. حالا نمی دونم چی شده چند روزه، گزینه دانلود رو که از آپارات می زنم، ویدئو توی یه صفحه جدید باز میشه و خبری از دانلود و IDM نیست. لینکش رو هم که خودم وارد IDM می کنم دانلود بشه، هی قطع میشه…

  سجاد

  سلام من برام پیش اومده وقتی یک فایل رو تا 95 در صد دانلود کردم و اینترنتم قطع شده و دوباره خواستم ادامه دانلود رو بزنم دانلود از صفر شروع میشه لطفا بگید مشکلش چطور برطرف میشه؟
  والا حجمم بی خود از بین نیره

  ali

  سلام من وقتی میخوام فایلی رو دانلود کنم اون فایل به صورت پنجره internet explorer دانلود میشه میتونید کمکم کنید ؟؟؟؟؟؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  شما این مشکل رو با سایت خاصی دارید یا در کل زمان دانلود؟
  لطفا افزونه IDM رو در مروگر خود بررسی کنید، ممکن است غیر فعال یا با نسخه مرورگر شما ناسازگار باشد.
  همچنین در تنظیمات IDM بررسی کنید که تیک مرورگر مربوطه فعال باشد.
  برای اینکه با خود مرورگر دانلود بشه از روش های زیر میتونی استفاده کنی:
  ابتدا نرم افزار IDM رو باز کنید سپس از منوی Downloads گزینه Options رو بزنید، بعد وارد سربرگ General شوید.

  storm

  سلام من یه مشکلی دارم من میخوام وقتی اکثر فایل هارو دانلود کنم ارور میده و وقتی پنجره دانلود فایل میاد و اون جا انتخاب میکنی که کجا سیو بشه و اینا اصلا حجمشو نمیزنه و وقتی روی ایکن شروع کلیک میکنم دانلود نمیشه و ارور میده لطفا کمکم کنید

  Admin

  سلام دوست عزیز
  ۱- شما با همه سایت ها هنگام دانلود کردن این مشکل رو دارید و یا با سایت خاصی این مشکل رو دارید؟
  ۲- لطفا یک تصویر از پیغام خطایی (Error) که به شما داده می شود را قرار دهید تا بررسی شود.

  تلگرام باز

  ممنون از سایت خوبتون . هر روز به سایتتون سر میزنم و مطالب جدید رو میخونم !

  دانیال

  سلام موقع دانلود فایل در اخرای این که فایل دانلود شود دوباره از اول شروع میکنه به دانلود

  Admin

  سلام دوست عزیز
  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.

  خرید ممبر تلگرام

  ممنون از سایت خوبتون

  khalilm70

  داداش من شب دانلود میزنم و میخوابم بیدار میشم دانلود تموم شده ولی موقع اکسترکتش میگه فایل خرابه
  خیلی اذیت کرد از سایتای مختلف دانلود کردم ولی همش file is curropt ریکاوری کردم نشد تو رو خدا کمک کنید بازی های زیادی دانلود کردم 20 گیگ و 30 گیگ ولی همش موقع اکسترکت خراب

  Admin

  سلام دوست عزیز
  ۱- فرمت فایل ها چیست؟
  ۲- از نرم افزارهای ریکاوری استفاده کنید.
  Advanced Zip Repair 
  GetData Zip Repair
  Remo Repair Zip 
  ۳- از برنامه 7Zip برای extract کردن فایل ها استفاده کنید.
  ۴- برنامه Segment Downloader را دانلود کنید سپس فایل های فشرده را اسکن کنید در هر قسمت از فایل ها مشکل وجود داشته باشد برنامه آن را مشخص میکند سپس لینک مستقیم آن فایل را به برنامه دهید تا ترمیم شود.

  مهشید

  سلام
  دانلود منیجر من یه مدته که فایل دانلودی را تا سی ثانیه آخر دانلود میکنه و بعد پیغام میده آی دی ام به حالت دانلود با یک کانکشی برگشت و دانلود رو باید دوباره از اول شروع کنه . برای فایلهایی که حجمشون بالاس این خیلی مشکل سازه . میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم درست بشه .

  Admin

  سلام دوست عزیز
  تعداد کانکشن‌ها را در بخش تنظیمات برنامه (در قسمت Connections) برروی 4 و یا کمتر قرار بدهید. اطلاعات بیشتر در این باره.

  مهشید

  کانکشن ها روی 8 تا بود نه 16 یا 32 . تعدادش زیاد بود ؟

  مهشید

  سلام دانلود منیجرم روگذاشتم روی 4 کانکشن اما بازم بعضی از دانلودها به سی ثانیه آخر که میرسه قطع میشه . قبلا این مشکل رو حتی با هشت کانکشن نداشتم اما از همون سایت های سابق که باهاشون مشکل نداشتم هم که دانلود میکنم بعضی از دانلودها تو ثانیه های آخر قطع میشن .

  Admin

  بررسی کنید که از آخرین نسخه‌ی IDM استفاده می‌کنید.

  مهشید

  سلام . بله آخرین ورژن دانلود منیجر رو استفاده میکنم اما زیاد و کم کردن تعداد کانکشن ها هیچ تاثیری روی این مشکل نداره .

  Admin

  ۱- ممکنه مشکل از اینترنت باشه با یه اینترنت دیگه تست کنید ببینید باز هم همین مشکل هست یا نه.
  ۲- ممکنه (که بعید میدونم) مشکل از ویندوز باشه با یه سیستم دیگه یا لپ تاپ دیگه هم تست کنید.

  مصطفی

  سلام ببخشید ای وی م من از یک سرور دانلود میکنه باید چیکار کنم؟؟؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  من متوجه مشکلتون نشدم که در چه قسمتی مشکل دارین، اگر امکان دارد واضحتر بیان کنین تا بهتر شما رو راهنمایی کنیم.

  حسن

  سلام من وقتی از یه سایتی با IDM دانلود میکنم بعضی از قسمت های فیلم پخش نمیشه انگار اصلا دانلود نشده مثلا 10 دقیقه پخش میشه نیم ساعت بعدش پخش نمیشه بعدش ادامه فیلم بخش میشه
  مشکل هم از فایل فیلم یا از لینک دانلود یا خود سایت نیست چون برادرم از همون سایت با گوشی دانلود میکنه و این مشکل رو نداره فیلم هاش مشکلی ندارن
  فکر میکنم اشکال از IDM ام هستش میتونید راهنماییم کنید؟؟

  Admin

  سلام دوست عزیز
  وقتی شما فیلم رو با همان حجم به صورت کامل دانلود می کنید مشکل به آن سایت یا اینترنت دانلود منیجر برنمیگرده. شما با مدیا پلیرهای دیگر هم پخش کنید مثل PotPlayer، VLC media player و KMPlayer ببینید مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

  اما مطمئن باشید وقتی دانلود کردین فیلم همان حجمی باشد که موقع دانلود برای شما نشان داده میشود. که اگر همان نباشد و کمتر باشد پس فایل دانلودی شما با مشکل مواجه شده است.

231 دیدگاه »

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس